Ozve sa Šimečka Fialovi?

Pred niekoľkými dňami vyrazil predseda PS Michal Šimečka do Prahy, aby si s predsedom vlády ČR a predsedom ODS Petrom Fialom zatrúchlili nad situáciou na Slovensku. Šimečka vyjadril pochopenie pre signál, ktorý zrušením spoločného rokovania vlád česká strana vyslala a Fiala zdôraznil: „Je v zájmu nás všech, aby Češi a Slováci spolupracovali a rozvíjeli vzájemné vztahy.“

Vzhľadom na tieto deklarované zámery je preto legitímne opýtať sa Šimečku, či už požiadal Petra Fialu, aby sa vyjadril k slovám jedného z veľmi známych členov ODS a starostu Řeporyjí Pavla Novotného, ktorý na sociálnej sieti X napísal: „Slováci se mi nelíbí jako spojenec v NATO. Jsou leví, nespolehliví a hloupí. Nedůvěřuji jim a Česká republika by také neměla. Už tam je proruská většina, netřeba soucítit, žinýrovat se s tou menšinou. Je to jiná, nepřátelsky naladěná země. Netřeba spojovat. Třeba otevřít oči.“

Novotný, kráľ českých politických hlupákov, sa ku svojmu členstvu v ODS i hrdo hlási a označuje sa za „zlobívé dítě ODS“. Momentálne je opakovane (?) v podmienke za šírenie  podobných nenávistných výrokov, pretože tento nie je prvý.

Hodnotovo správne ukotvenému ODS to ale, samozrejme, vôbec neprekáža, pretože i zlá reklama je reklama a všetci vieme, že „hodnoty“ sú tu na to, aby boli deklarované – nie dodržiavané.

Šimečka by sa Fialu mohol jednoducho opýtať, prečo v ODS tolerujú človeka, ktorý uráža celý slovenský národ a čo si o tom myslí on? Opýta sa ho?

Úvodná ilustračná snímka: www.pixabay.com

(Celkovo 401 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter