Ťah Korčokom a vysoká spotreba sedatív

V Starej tržnici bol nachystaný elegantný raut, pódium, mikrofóny, kamery, stolíky s jedlom a pitím, sedemsto hostí. A potom všetkým zaskočila kosť v krku, šachovnica rozmetaná, prezident prepadol. Mikuláš Dzurinda Aktualitám povedal, že ICH čakajú ťažké časy. Znášik, šéf volebného štábu Ivana Korčoka, prezradil, že mali prepočet na možný milión dvesto tisíc hlasov. To dosiahli. Marketérov zaskočila vysoká účasť. Možno jej dopomohla tá špinavosť („přemluv bábu“), keď deti vydierali svojich rodičov vnukmi – ktorým nemajú kaziť budúcnosť. Malo to opačný efekt. Volebná účasť všetkých nielen ohromila, ale v úsudku ochromila. Korčok vraj Znášikovi ako prvé poznamenal: Vyhrali sme, pacient zomrel. Voliči (debili, rurálni obmedzenci, hlupáci, russáci, … možno voľne dopĺňať), pokazili „elite“ žúrku.

Čo je v tej správe o voľbách podstatné: progresívci (a ich podržtašky) stavili vysoko. A vysoko prehrali, inak sa nič nezmenilo, démos, ľud, rozhodol a oni sú predsa demokrati😊. Ale očakávanie bolo, že sa zmení VŠETKO, lebo nešlo o Pellegriniho, dokonca ani o toho Korčoka nie. Išlo o možnosť nabúrať vládu. Toto bol cieľ  – no a prehrali. Na zvolávaných mítingoch PS (a ich podržtašiek KDH a SaS) ešte nezaznelo, že treba predčasné voľby. Ale zaznie, tých milión dvestotisíc voličov a modrá Bratislava im pravdepodobne dodá chuť. Debilov predsa musia poraziť, veď sú to také múdre hlavy! Po parlamentných voľbách v roku 2016, keď zvíťazil Smer, Lipšic na tribúne pred Hlinovou krčmou týždeň po vyhlásení výsledkov volal po predčasných voľbách. Útočil na Fica, napojeného na prístroje po ťažkej operácii srdca… Most a Procházka vtedy zabrali a z predčasných volieb nič nebolo. Teraz je len otázka času, kedy príde nový pokus. Na preformátovanie vlády „múdre“ hlavy podlými útokmi na Petra Pellegriniho si zničili možného spojenca – liberálne krídlo Hlasu. Taktika bude musieť ísť cez bratislavské námestia. Predpokladám, že už čoskoro. Matovič im niečo vymyslí. 

Voľba prezidenta – už od predchádzajúcich volieb – sa nám premenila na súťaž kráľovnej krásy. Šefčoviť vadil, lebo mal veľa zubov a vyprážal rezne. Teraz boli v hre dvaja pekní, ale iba jeden vedel, ako vetry dujú a kde je sever…

Ale, aby sme nezabudli, kandidát na prezidenta Ivan Korčok bol významným ministrom toho desu a stresu rokov 2020 – 2023, ani raz som nepočula, aby napomenul hulvátov v tých vládach. Bol úplne neviditeľný. Iba keď Matovič tak na tajňáša nakúpil Sputnik, okamžite vedel, že je zle, lebo sme v hybridnej vojne a vybočili sme z radu, strýko Sam by sa hneval, a tak vtedy rýchlo spolu s prezidentkou konal. Matoviča Sputnik odstrelil, ale nie ďaleko, iba do významnej ministerskej funkcie. Kolega. Ozaj, spočítal niekto, koľko stála tá spartakiáda s demisiou vlády – teda odstupným, a potom novými dekrétmi? To je maličkosť proti lúpeži štátneho majetku, aby mal Naď fotku s Austinom. (Môj krstný syn prišiel o prácu – staral sa na Sliači o tie MIGy, ktoré vraj boli šrot, a potom zázračne vzlietli, tak sa ma to osobne dotýka.) Peter Pellegrini vo funkcii predsedu vlády ošedivel, to sa predstierať nedá. Napriek hroznej dobe po dvojvražde nevinných ľudí sa aspoň pokúsil vniesť do krajiny vľúdnosť. Matovič teraz pred voľbou prezidenta vulgárne napadol Pellegriniho a Korčok ani  necekol, že intimita ľudí je sväté právo a „úchyl“ je ten, kto ju nerešpektuje. Už po voľbách v tv relácii povedal, že Matovičove útoky do osobnej integrity Pellegriniho sa mu nepáčili. Ale na žúrku ho pozval, lebo to bolo vyjadrenie postoja voči voličom hnutia Slovensko.

K voličom svojho protikandidáta už taký útlocitný nebol – hoci chcel byť aj ich prezidentom. Hlas a Smer volilo minulý rok 1 milión 120-tisíc voličov, Peter Pellegrini získal v druhom kole 1 milión 400 tisíc hlasov voličov. To oni zažívajú peklo. Pani Čaputová citlivo vníma, keď sú útoky na jej bublinu, toto je pre ňu asi mydlová pena. Premýšľala som, čo mi na tých progresívnych a saskárkych komsomolcoch tak nesedí. Ten tón, tá panovačná pýcha! Čím sa stal pre ľudí príťažlivý český Petr Pavel a Ivan slovenský Korčok, veď sú to konformní karieristi. Iste šikovní a schopní, dobre vyzerajú.  Myslím si, že zosobňujú to, čo boli v čase prevratu tie výklady na Západe. Ilúziu. A ak by sme za tou ilúziou nebežali, dobehne nás boľševik a k tomu ešte Rus, ktorý kradne hodinky! A bude po vyblýskaných výkladoch, späť do zemľaniek a všetci do rovnakých vaťákov! Záhadne to funguje. Racionálne argumenty nemá zmysel použiť, ilúzia je emócia.

Od sobotnej polnoci sa vyše milióna občanov zmieta v emočnej sieti. Bez sedatív sa to nedá prežiť. Pritom progresívci a ich pridružená výroba sami označili prezidentské voľby ako referendum o Ficovi. No a keď to aj voliči tak pochopili, keď referendum, tak referendum a prišli v hojnom počte, tak sú z toho na prášky. Peter Pellegrini je ten istý, o ktorého sa uchádzali ako o drahú nevestu, a teraz ho špinia tým najpodlejším spôsobom, lebo citlivo vnímajú iba vtedy, keď sa treba mancovať. Že sa nehanbia!

A tá pripravená žúrka v Starej tržnici! 700 hostí – a medzi nimi celé to panoptikum 2020-2023. Správne, Korčok bol členom tímu, tak aj chlebíčky treba servírovať Matovičovi, Hegerovi, Naďovi, Kolíkovej, Sulíkovi, Ódorovi, Fero Mikloško v tíme nebol, ale zase sa zaslúžil o prvenstvo v prvom kole. A nezabudli ani na Andreja Kisku z Popradu, Čaputová bola asi s kyticou pripravená, ale keď sa nedostavil výsledok, nedostavila sa ani ona. To nám Korčok nezabudne😊. A veď ho už pasujú za šéfa „novej väčšiny“, tak nabudúce.

Majú plné ústa teplární a dúhových pridov, no a potom napíše (Čengel Solčianska) toto: „ …Prezidentom Slovenska bol vtedy Jozef Tiso. Nikdy pred ním ani po ňom sme nemali nezosobášenú hlavu štátu bez partnera opačného pohlavia po svojom boku. Až doteraz.“ Ako z jej filmu Sviňa.

Od roku 2020 mali ústavnú väčšinu v parlamente, mali prezidentku, mali Ústavný súd, mali Špeciálnu prokuratúru, mali Súdnu radu, mali všetky médiá súkromné aj verejnoprávne. Opozícia si nieže neškrtla, ale Matovič s Remišovou, Mikulcom, Lipšicom a celou suitou „verejných“ „osobností“ vykonávali neobmedzenú moc. No a teraz zvolávajú už niekoľko mesiacov protesty, že „oni nemôžu mať všetko“.

Preto ste prehrali vo voľbách parlamentných, preto ste prehrali vo voľbách prezidentských, ľud nemá veľké možnosti vyjadriť sa, ale tu sa vyjadril. Je to vlastne malý zázrak. A nie je to preto, že ľudia nevidia zlyhania, ale neznášajú tú nebotyčnú lož a ponižovanie, že sú sprostí, lebo vidia skrivodlivosť.

Po prehranej stávke sú porazení ako po ťažkej opici. Dostávajú sa z nej ako vždy – nadávaním a vyvyšovaním sa. Sociológ Vašečka napríklad je zhnusený, medzi akými ľuďmi musí žiť… Elita balí kufre.

V krátkom čase za sebou zomreli mi tri kamarátky. Všetky tri boli výnimočné vo svojich profesiách a všetky tri boli aj výnimočné mamy. Milka Zimková, kráľovná hereckého aj spisovateľského umenia, Soňa Tomášových, psychoterapeutka a spisovateľka, hoci sa za ňu sama nepovažovala, Ľuba Šajdová, redaktorka, dramaturgička, režisérka, spisovateľka. Milka so svojím manželom Ondrejom dala život dvom talentovaným deťom – akademickej maliarke Miline a sochárovi Ondrejovi 4 (štvrtému), Soňa so svojím mužom Vladom dali život dvom synom – Tomášovi, o ktorého vo veku osemnástich rokov tragicky prišli a svetovému vedcovi s veľkým doktorátom z geológie Adamovi. Ľuba so svojím mužom Jozefom podarovala svetu talentovanú dcéru Dianu a vychovali spolu dvoch synov, ten najstarší Peter prišiel o vlastnú mamu ako maličký chlapec, dnes je profesorom teológie, druhý – Boris, ktorého si Ľuba zachránila, je úspešný vydavateľ. Všetky tri moje zosnulé priateľky mali dar obohacovať svojím životom. Boli elita – nie preto, že si to o sebe mysleli, ale preto, že sme ich my, obdarovaní, za elity považovali. Koho obohacujú tí hysterickí krikľúni, čo sa tu stavajú do pózy elity?

Ilustrácie: Ľubomír Kotrha

(Celkovo 2 891 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

4 Odpovede

  1. Vážená a milá pani,
    každý kto má záhradku vie, že treba vziať rýľ a ju porýľovať, pohrabať a zasadiť, či už fazuľu a či kvety. Nespokojenci po voľbách prezidenta nevedia chytiť do rúk rýľ. Prečo neponúkli, čo urobiť so slovenskou ekonomikou, aby prosperovala. Mám dosť rokov, aby som povedal, že na také dlhy ako máme sa vôbec nepamätám a som ekonómom. Prečo nám sľubovaný blahobyt po roku 1990 zmizol? Kto z Progresívcov má dielo, knihu, či obraz, ktoré by ho pasovalo aj za prezidenta. Vážme si prácu ľudí a nie prázdne politické reči.

  2. Na progresivistických mítingoch možno požiadavka na predčasné voľby nezaznela, ale „demokrat“ Kňažko sa nechal počuť, že treba pokračovať v organizovaní občianskej neposlušnosti. V očakávaní víťazstva svojho favorita Korčoka sa pred tou pripravovanou „žurkou“ v Starej tržnici tiež vyjadril, že po ich „úspechu“ bude treba čo najskôr začať volať po predčasných parlamentných voľbách. Odvtedy sa akosi odmlčal.
    (Poznámka: Redakcia pozná identitu autora príspevku)

  3. Vážená pani Gabika, trafili ste, ako sa hovorí, „klinec po hlavičke“, keď píšete, že pravica sa pokúsi svoj doterajší nezdar v parlamentných a aj prezidentských voľbách „odčiniť“ povalením terajšej vlády, a to predčasnými voľbami. A div sa svete, ich inšpirátorom a organizátorom sa podľa jeho vlastného vyjadrenia má stať Milan Kňažko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter