Špatná paměť Ivana Korčoka

Hned po té, co zjistil, že je neúspěšným kandidátem na prezidenta, se Ivan Korčok dost emotivně ohradil proti tomu, že je „kandidátem války”, tj. že podporuje válku na Ukrajině: „Viděli jsme, že prezidentem se může stát člověk, který šíří nenávist a bičuje vášně, který z toho druhého udělá kandidáta války,” burcoval Korčok s roztřeseným hlasem. „Tohle vám nezapomenu. Nezapomenu vám to nejen kvůli mým dvěma synům, ale i kvůli občanům Slovenské republiky,” doplnil neúspěšný kandidát. (celé ZDE)

Jak je to vlastně s pamětí Korčoka? Tady je shrnutí jeho postoje k válce na Ukrajině, ČTK 12. března 2024:

„Korčok dlouhodobě kritizuje nynější vládní koalici za její některá rozhodnutí… Rozhodnutí české vlády přerušit mezivládní konzultace se slovenským kabinetem zase Korčok označil za důsledek zahraniční politiky Bratislavy, když premiér Robert Fico například zastavil vojenskou pomoc Kyjevu ze státních zásob a tvrdil, že strategie západních zemí na Ukrajině selhala.”

„Ukrajině, která se už více než dva roky brání ruské vojenské invazi, vyslovil Korčok podporu. Oni bojují i za nás. Za to jim patří obrovský dík. Všichni chceme mír, ale mír musí mít určitou podobu, nesmí to být kapitulace,” dodal Korčok.

„Souběžně s akcí Korčoka byla v centru Bratislavy demonstrace svolaná občanskými aktivisty na podporu Ukrajiny a proti zahraniční politice slovenské vlády.” (celé ZDE)

Ať se na mě pan Korčok nezlobí, ale vystupoval jako kandidát války, který jako zkušený diplomat nějak přehlédl:
– že „Majdanem” se Ukrajina nechala vmanévrovat do situace, kdy se stala zcela zjevně základnou pro připravovaný útok na Rusko;
– že z toho důvodu byla na jedné straně prováděna tichá a občas i viditelná genocida obyvatelstva, které cítilo spřízněnost s Ruskem a tvořilo velkou část ukrajinského obyvatelstva;
– že z důvodu podpory přípravy na útok proti Rusku byly vládou i zahraničím podporovány ukrnacistické síly a Ukrajina masivně vyzbrojována od roku 2014, tj. ještě dávno před únorem 2024;
– že Minské dohody, jak přiznala sama Merkelová, byly podrazem na Rusko, že se s jejich dodržováním počítalo jen do chvíle, kdy bude Ukrajina dostatečně vyzbrojena a pak budou porušeny, k čemuž také došlo (což navázalo na porušení dřívějších závazků týkajících se nerozšiřování NATO).

Takže, ať se pan Korčok zlobí, nebo ne, kdo v případě Ukrajiny nevidí z naší strany používání dvojího metru, kdo zapomněl, jak to začalo, kdo nevidí, v co se to vyvinulo, a kdo místo výzvy k okamžitému příměří a zahájení jednání nazývá tuto alternativu „kapitulací” (což je lež nehodná diplomata) je kandidát války a podporuje válku. Když někdo skutečně chce mír, nemůže použít formulaci, která je z hlediska své logické konstrukce absurdní: „Všichni chceme mír, ale mír musí mít určitou podobu, nesmí to být kapitulace. To je vrchol demagogie a ne diplomacie. Kdo skutečně chce mír, ví, že k němu vede jediná cesta – jednání. Pokud jako jedinou alternativu válce předestře kapitulaci, tak volá po konfrontaci.

A to nemluvím o velmi podivné demonstraci na podporu ukrnacionalistických sil, k jejímuž průběhu se Korčok nevyjádřil, přesto, že probíhala jako součást jeho prezidentské kampaně.

Ilustrácia: Ľubomír Kotrha

Článok bol publikovaný na www.vasevec.cz 9. apríla 2024

(Celkovo 663 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Jedna odpoveď

  1. Každému vojnychtivému dobrodruhovi by som doprial, aby mu osud, či karma pridelili príležitosť na ochutnanie z tej nekonečnej bolesti, ktorú musia znášať tie najmä nevinné obete bez ohľadu na národnosť, štátnu príslušnosť, rasu, politickú príslušnosť, rasu či vieru. Aj Otto von Bismarck na smrteľnej posteli lamentoval, lebo mal pred očami tisíce mŕtvych, ktorým on spôsobil smrť. Vždy a všade sa klamať nedá! Kandidát vojny je a vždy bude kandidát vojny. Pravda ostane pravdou, pred tvárou Všemocného ju neohnú ani diplomati !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter