Tomáš Koloc: Rád bych se mýlil

Tak čtu, že Německo se chystá zavést povinnou vojnu, Dánsko vydat ukrajinských verbířům tamní UA gastarbajtry a gastmafiány, náš pan prezidentgenerál se nám vecpal na summit NATO, kde se budou delegace upisovat krví, kolik dají prachů a kanonefutru – což všechno dostává jasnější význam, když se dozvíme, že Putin se dnes vyslovil, že zvažuje všeobecnou mobilizaci.

Rád bych se mýlil, ale zdá se, že se schyluje k okamžiku, kterému se v ruletě říká Faites vos jeux – rien ne va plus. Rozdíl je jen jediný: zatímco v ruletě vždycky někdo vyhrává, ve válce, kterou spolu vedou jaderné mocnosti, je od první atomové střely dáno, že prohrajeme všichni…

(Status na FB, 27. júna 2026)

(Celkovo 16 pozretí, 16 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Dĺžka komentára nesmie byť dlhšia ako 1800 znakov.

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525