Dvojtýždenník antifašistov prináša oficiálne vyhlásenia SZPB k najnovším udalostiam: k agresii RF proti Ukrajine, k prejavom vandalizmu na pomníkoch padlých príslušníkov Červenej armády, ako aj k posunu v kauze predaja Tisovho rodného domu v Bytči kotlebovcom. Martin Krno uvažuje o zlyhaniach Jozefa Tisa v roku 1939, keď vyhlásil Slovenský štát.
Predseda Zväzu Pavol Sečkár sa prihovára ženám, učiteľkám a učiteľom pri príležitosti ich marcových sviatkov. Kriticky k postaveniu žien v spoločnosti sa vyjadrujú členky SZPB Jana Staroselská, Irena Lacková a Anna Bergerová.
Historik Stanislav Mičev v rozhovore charakterizuje názory Adolfa Hitlera na genocídu slovanských národov. Bojovník približuje najmladšieho, 21-ročného veliteľa brigády v SNP Teodora Polu a „detského“ partizána Jana Mariu Hronka, ktorý vo veku 90 rokov nedávno zomrel v Břeclavi. Dvojstranu histórie dopĺňa 4. časť z pripravovanej knihy Gustáva Murína Povstanie 60 dní národa.
Branislav Balogh pokračuje v sérii krátkych rozhovorov s regionálnymi funkcionármi, tentoraz s predsedom OblV Zväzu v Michalovciach Mariánom Lukáčom. Ján Folvarský píše o tradičnej akcii lyžiarskeho pochodu Po Kamjunských stežkách, Lúčime sa s Jozefom Pižňarským zo Zalužíc a Dušanom Mozoľom zo Sásy.
Na zahraničnej strane zaujme článok Adama Šumichrasta o tom, ako Hitlerov rodný dom v rakúskom mestečku Braunau premenili na policajnú stanicu. Galéria odboja sa tentoraz venuje výtvarnému dielu Rudolfa Pribiša.