Anketa
VAŠA NAJLEPŠIA KNIHA 2021

kniha_200.jpgVčera sme uzavreli možnosť hlasovať v našej ankete. Svoje najlepšie knihy v nej predstavilo 36 účastníkov. Od pondelka na niekoľko pokračovaní uverejníme nominácie a po nich aj celkové výsledky hlasovania. Anketu sme obnovili po niekoľkoročnej prestávke. Podľa jej ohlasu sme urobili dobre. Ale nech to povedia aspoň niektorí z účastníkov.

OĽGA ŠKORECOVÁ, novinárka: Obnovenie ankety je výborný nápad.

PETER JUZA, vysokoškolský učiteľ: Priznám sa bez mučenia, že som sa veľmi potešil, že po niekoľkoročnej prestávke Slovo obnovilo starú a dobrú anketu o tom, ktoré knihy ma ako čitateľa v danom roku najviac oslovili. Teším sa tomu o to viac, že obnovenie ankety je akýmsi symbolickým svetlom majáka na rozbúrenom mori, kam bolo navigované Slovensko a slovenská spoločnosť rukami nevzdelanej plagiátorsko-kriminálnej moci (žiaľ, zvolenej voličmi). Spoločnosť, ktorá dostáva kritickú dávku žiarenia zla, spupnosti a tmárstva. Spoločnosť, ktorá sa skoro vzoprie vlčej filozofii, či už presakuje z Pionierskeho paláca, Hviezdoslavovho námestia v Bratislave alebo z mestskej časti Tulipán v Trnave. Spoločnosť, ktorá nedopustí krádež Kuchyne alebo Sliača Rok 2021 bol, okrem spomenutých negatív, ktoré budeme (všetci) dlhodobo naprávať, našťastie podľa môjho presvedčenia bohatý na kvalitnú knižnú produkciu. Množina kníh, ktoré som mal v odídenom roku 2021 v rukách (a že bolo času na čítanie, keď ostatné bolo zakázané) ma zväčša potešila.

GUSTÁV MURÍN, vedec, spisovateľ: Veľmi ma potešilo, že redakcia Slova po štyroch rokoch obnovila anketu o knihách. Kedysi také populárne ankety aj v hlavných médiách sa akosi v poslednom čase vytratili. Ja som síce aj v minulom roku splnil svoje obvyklé penzum do päťdesiatky prečítaných kníh, ale z toho 18 bolo starších vydaní o SNP, keďže na túto tému práve dokončujem trilógiu povstaleckých príbehov. Zo zvyšných knižných titulov bola väčšina žánru literatúry faktu, ale so staršími vročeniami vydania, a to zasa preto, lebo som počas covidovej paniky znovuobjavil svoju bohatú knižnicu a vraciam sa tak k niektorým zvlášť vydareným titulom. Ale predsa len sa našli tri knihy vydané v roku 2021.

(Celkovo 2 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter