Oslovenie šéfredaktorky Sme, šéfredaktorov Denníka N a týždenníka .týždeň

Vážená p. šéfredaktorka Beata Balogová, vážení p. šéfredaktori Matúš Kostolný, Štefan Hríb,

je po prezidentských voľbách, víťaz je vždy iba jeden. Nemusí sa nám to páčiť, lebo má iné priority a iný hodnotový rámec. Vzišiel z nástroja demokracie a to treba rešpektovať. Môžeme mať veľa argumentov, prečo sa to nemalo stať – ale fakty sú fakty a treba ich brať do úvahy.

Chcem Vás veľmi úctivo požiadať, tentoraz už aj v súčinnosti s terajšou p. prezidentkou aj novým p. prezidentom, buďte, lebo tak ste si vybrali, kvalitnou opozíciou, čo však neznamená vo svojich médiách používať jazyk, ktorý do médií nepatrí a tobôž nie na pomenovanie oponenta. Fakty, fakty, fakty… Nevyvolávajte zbytočne negatívne, šialené vášne, upokojujte, prosím, upokojujte, lebo vyvolávanie vášní je len krôčikom k situácii, ktorá môže vyústiť do nešťastia. Pôsobil som aj v diplomacii a neraz som musel rokovať, ba spolupracovať s človekom či skupinou ľudí, s ktorými by som si za obyčajných okolností nepodal ruku… Vyšší princíp mravný nám nakazuje obrusovať hrany a „nepriateľa“ poslať kade-kam tak, aby sa na tú cestu tešil. Koniec-koncov, sme na jednej lodi a to je naozaj krásna krajina – Slovensko a národ sa ťažko dá vymeniť.

S úctou
PhDr. Ladislav Volko, PhD.
publicista, veľvyslanec, vysokoškolský pedagóg

(Pozn. redakcie: Ladislav Volko zaslal svoj text na bežne dostupné e-mailové adresy šéfredaktorov)

(Celkovo 125 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Jedna odpoveď

  1. Vazena redakcia Nove Slovo

    Navrhujem usporiadat Svetovy Slovansky Kongres (World Slavic Congress) v Detve. Preco prave v Detve? Detva je male mesto ale je dolezita svojim kulturnym potencialom. Po vsetkych tych zlych skusenostiach medzi Corvatmi a Srbmi, a terza Ukrajincami a Rusmi je na case ziadat mier a zhodu medzi Slovanskymi narodmi skutocnu Slovansku vzajomnost, ktora sa pretavi do Celosvetovej vzajomnosti mieru a prosperity.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter