Výsledkom vlny reforiem pošty je, že už nefunguje a je zbytočná. výsledkom reforiem železníc je, že sú nefunkčné, nedostupné, prekomplikované, teda pre mnohých zbytočné. Výsledkom reforiem školstva je, že školy deti nič nenaučia. Výsledkom reforiem univerzít je, že sa menia na učňovky. Výsledkom reformy SAV je, že si musia akademici hľadať komerčné granty, teda robiť kšefty alebo propagandu. Výsledkom reforiem zdravotníctva je, že sú to nedostupné služby. Vitajte v kapitalizme, kde pravicoví reformátori pochopili, čo je ich úlohou.
(Status na FB, 26. mája 2026)
(Celkovo 49 pozretí, 1 dnes)
Jedna odpoveď
Tak k tomu veľké uznanie autorovi. Veľmi výstižné paradoxy našej (kapitalistickej) doby. „Trh všetko vyrieši“, tak kedysi (asi niekedy v rr. 1999-2002) za/hovoril Ivan Mikloš a Miki Dzurinda ako veľmi vážne strategické heslo. Politicky a aj mediálne to vtedy zarezonovalo. Áno, trh urobí všetko, ale pre rast ziskov podnikajúcich vlastníkov kapitálu. V tom mali pravdu. Ale čo všetko ostatné ?