Ostrov negatívnej deviácie

Neviem, čo sa so Slovenskom a Českom stalo, ale tu akoby sa skoncentrovali všetci idioti progresívnej Európy a vytvoril sa tu akýsi ostrov negatívnej deviácie. Vďaka aktivistickým mainstreamovým médiám sa tu vytvára pocit, že jediná správna cesta našej krajiny je cesta liberálna na čele s Progresívnym Slovenskom presadzujúcim všetky tie gríndílové, genderové, migračné, klimatické, elektromobilitné, cyklopruhové, a najmä militaristické nezmysly. A každý, kto má iný názor je spodina, či rusofil.

Ak niekto drukuje Ficovi a spol. – je to vraj zákonite zaprdený penzista, s najväčšou pravdepodobnosťou bývalý člen KSČ a nostalgický milovník minulorežimových časov.

Je pravda, že na Slovensku dožívajú generácie pamätníkov a nostalgikov,  možno aj zopár stoviek bývalých členov komunistickej strany. To ich však nemôže diskvalifikovať od práva mať názor a najmä od schopnosti vidieť, kam sa svet rúti.

Progresivisti tu zámerne vytvárajú medzigeneračný konflikt (starí by nemali mať volebné právo, starí ničomu nerozumejú, starí by nemali kafrať do života mladým…)

Nuž všetky prírodné národy a ešte aj „neprírodné“ generácie spred 50 – 100 rokov si skúsenosti starších ctili a dávali im patričnú váhu. Radu starších, ako rozhodujúci orgán mali azda všetky prírodné národy, vrátane indiánov. Dokonca Rada starších, bola vzdialeným predchodcom moderného francúzskeho senátu a teda jedným z dvoch francúzskych legislatívnych zhromaždení Direktória založená ústavným zákonom v roku 1795.

To len u nás sa dlhodobo (babky demokratky) a účelovo vytvára dojem, že starší ľudia sú sprostí, nevzdelaní a zaťažení komunistickou minulosťou. A preto treba dať volebné právo aj šestnásťročným a starým umožniť eutanáziu. A tých, ktorých neosloví čaro eutanázie, tých treba prevychovať, aby lepšie prijímali a následne aj volili všetky tie progresivistické nezmysly.

Poďme sa teda pozrieť do Rakúska – krajiny, ktorá je nám často dávaná za vzor. Krajiny, ktorá nie je zaťažená komunistickou minulosťou ako Slovensko.

V minulých týždňoch som v nej dosť často pobudol. Rakúsko je posiate takýmito volebnými bilboardami/plagátmi:

Text na plagátoch hovorí: Zastavme šialenstvo Európskej únie.

Plagáty v predvolebnej kampani do europarlamentu rozmiestnila rakúska Strana slobodných FPÖ.

Pozrel som si volebný program FPÖ a jeho krátku verziu som preložil:

Preč s plytvaním EÚ!

FPÖ znamená červeno-bielu-červenú zmenu smerovania a požaduje priamejšiu demokraciu a aby sa kompetencie vrátili do národných štátov. Okrem toho je potrebné o polovicu znížiť počet členov Európskeho parlamentu, Európskej komisie a aj rozpočet EÚ. Debyrokratizácia musí mať v EÚ najvyššiu prioritu.

Pevnosť Európa a zastaviť azylový chaos!

Azylový chaos sa dá zastaviť iba politikou zákazu vstupu (No-Way Politik) na základe austrálskeho modelu s nulovou toleranciou voči nelegálnym azylantom. Je potrebný jasný signál, že ľudia mimo Európy už nebudú dostávať azyl. Musia nastúpiť efektívne hraničné opatrenia, záchytné tábory treba zriaďovať len mimo územia Európy a treba uplatňovať nekompromisnú deportáciu každého migranta s negatívnym azylovým rozhodnutím.

Dosiahnuť mier a chrániť neutralitu!

Na Ukrajine už dva roky panuje vojna a takzvaná Mierová únia (myslí sa EÚ) sa absolútne neusiluje o mierové riešenie! Namiesto pokračovania vojnového štvania sú potrebné okamžité mierové rokovania! Rakúsko musí znova urobiť aktívnu politiku neutrality.

Zabezpečiť prosperitu a zastaviť Green deal!

Green deal vážne poškodil európsky priemysel a zdražil ľuďom život. Tento projekt musí byť zastavený, aby sa energia znovu stala dostupnou pre naše domácnosti a podnikanie. Potrebné sú spravodlivé platby rakúskym poľnohospodárom a ochrana domáceho poľnohospodárstva.

Prepracovanie európskych covidových opatrení!

Okamžité vyšetrenie podvodných obstarávaní proticovidovej vakcíny EÚ vo výške 35 miliárd eur je mimoriadne akútne! Okrem toho je potrebné aj neúprosné prepracovanie covidových opatrení a preskúmanie ďalších platieb náhrady škody poškodeným.

Záver:

FPÖ chce radikálnu zmenu kurzu EÚ smerom k mieru, slobode a prosperite pre občanov Európy!

Vcelku sympatický text, nie?

V podstate, je to program, ktorý má aj slovenská vládna koalícia na čele s nenávideným a nešikovne atentátovaným Ficom!

Prieskumy všetkých relevantných agentúr dlhodobo prisudzujú práve rakúskym slobodným FPÖ prvé miesto vo volebných preferenciách. O druhé miesto bojuje rakúska ľudová  stredopravá kresťansko-sociálna strana ÖVP so stredoľavicovou politickou stranou SPÖ.

Tým, čím je u nás Progresívne Slovensko, tým je v Rakúsku strana NEOS s preferenciami len okolo 8 %. V Rakúsku im to stačí na 4. – 5. miesto a sú len o kúsok lepší ako rakúska satirická Strana piva (Bierpartei), či ako Komunistická strana Rakúska KPÖ, ktorá so 4 % atakuje päťpercentnú hranicu pre vstup do parlamentu.

Zdroj:https://de.statista.com/statistik/daten/studie/288503/umfrage/sonntagsfrage-zur-nationalratswahl-in-oesterreich-nach-einzelnen-instituten/

V Rakúsku podiel starších obyvateľov nad 65 rokov tvorí 19,9 %, na Slovensku je to takmer o tri percentá menej – 17,05 %. V Rakúsku je teda výrazne viac starých voličov!

Čím to teda je, rakúski starší voliči, ktorých je viac ako na Slovensku a nie sú zaťažení komunistickou nostalgiou, sa nepodieľajú na výraznejšom úspechu liberálnej strany NEOS?

Žeby to s komunistickou nostalgiou nemalo nič spoločné?

Žeby to naopak súviselo so spomínanou múdrosťou a skúsenosťou starších občanov – rady starších?

Alebo, že by slabý výsledok rakúskych progresivistov súvisel s tým, že v Rakúsku predsa len sú mainstreamové média o čosi slobodnejšie a demokratickejšie a novinári tam aktivisticky netlačia na pílu ako Kovačič, Hanzelová, Dibáková, Iliev, Dírer, Jančkárová, Makara, Hríb, Havran… a rakúski umelci sa nehrajú na aktivistov ako Vášáryová, Stanke, Kemka, Pauhofová, Bárta a rozhorčene, ale rozkošne vzdychajúca Vica Kerekes?

Aj z tohto porovnania vidno, že na Slovensku sa čosi pokazilo a treba to opraviť. A je najvyšší čas s tým niečo urobiť – hoci aj v nadchádzajúcich voľbách do europarlamentu, ktoré budú najdôležitejšie z tých, ktoré sme doteraz absolvovali.

V dnešných turbulentných časoch je totiž v hre aj vojna a mier! A čo je dôležitejšie ako zachovať mier?

Dajme najavo, že si uvedomujeme, ktorá cesta je správna a ktorá pomýlená.

(Text a foto: pfpf.blog.pravda.sk 31. mája 2024)

(Celkovo 518 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter