Martin Muránsky: O príčinách polarizácie spoločnosti…

V relácii Komentáre dňa na RTVS :24 vo štvrtok 16. mája 2024
Moderátorka:
Monika Šebová
Téma: O príčinách polarizácie spoločnosti a o tom, ako nájsť cestu späť
Hostia:
Psychiater a mediátor Peter Hunčík
Filozof a publicista Martin Muránsky

Na priloženom linku od 27‘ 19‘‘

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/20116/466591#1637
(Celkovo 605 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

2 Odpovede

  1. 100 dní PRÁZDNIN ???
    DANIŠ : „Nikto (z novinárov a médií) totiž netuší, ako sa dostať von zo špirály nevraživosti a vzájomného pohŕdania.“ A pritom je to jednoduché ako „facka“. Úplne postačí aby médiá (novinári) informovali objektívne, korektne a neprezentovali svoje názory. Keď to ale NETUŠÍTE, ťažko sa spoločnosť dostane von „ZO ŠPIRÁLY NENÁVISTI“, lebo zatiaľ robíte LIBERÁLNO-PROGRESIVISTICKÚ NENÁVISTNÚ PROPAGANDU. Prvých 100 dní vlády, opozícia s médiami rozpútali hotové OPZIĆNÉ PEKLO a teraz Šimečka, ako „SVÄTÝ ZA DEDINOU“ (ako by sa nič nestalo), ponúka 100 dní pokoja ak vláda nebude predkladať zákony a parlament rokovať.

  2. Súhlasím s M. Muránskym, že jadrom problému je pochopiť príčiny démonizácie, nie politiky ako takej, abstraktnej, ale v našom prípade predovšetkým politiky Smeru a jeho čelného predstaviteľa R. Fica.
    Martinov oponent, psychológ má síce všeobecne pravdu v tom, že nemožno začať obviňovaním, ale v jeho prípade za odmietnutím obviňovania nebola snaha hľadať najskôr príčiny. On vec vyriešil „psychologicky“, t.j. príčinou atentátu na R. Fica bola podľa nakoniec nevhodná či nenávistná rétorika, ako keby táto nemala svoju objektívnu príčinu.
    Ja osobne neodsudzujem ani Blahu a ani Danka za ich ostré vyjadrenia po atentáte na R. Fica, pretože nenávistná politika proti R. Ficovi stranami, ktoré sú dnes združené v opozícii, je ich dlhodobou politikou, t.j. základná ideologická príčina atentátu je naprosto zrejmá a nie je potrebné ju krvopotne hľadať.
    V diskusii ma zaujal Martinov pojem „morálny fanatizmus“, ktorým označil politiku dnešných liberálov. Plne súhlasím s tým, že dnešní liberáli sú vo svojej podstate fanatici, ale nemám dojem, že by boli morálnymi fanatikmi. Ich politika je od morálky veľmi ďaleko. Ja by som ich skôr označil ako „ideologických fanatikov“, t.j. takých, ktorí okrem svojej ideológie žiadnu inú neuznávajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter