Kedy zaklope reforma médií?

„Ekonómovia kritizujú vládu pre výmenu štátnych analytikov.“ (29. 1. 2024)

„Strany PS a SaS podali v Národnej rade návrh na odvolanie ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej. (2. 2. 2024)

„Opozícia podáva ústavnú sťažnosť pre rokovanie o trestnom zákone!“ (5. 2. 2024)

„Parlament ani dnes nerokoval o odvolaní ministerky Šimkovičovej.“ (13. 2. 2024)

To sú len niektoré náhodne vybrané prvé „správy“ po pípnutí s oznámením poludnia. Po známej zvučke sa v rozhlasovom éteri ozve tvrdenie: „Najdôležitejšie správy z domova a zo sveta! RTVS, Rádiožurnál.“

Každý deň na vlnách Rádia Slovensko počúvame túto nehanebnú lož, klamstvo, dezinformáciu! RTVS nevysiela obraz o najdôležitejšom dianí, vysiela „správy“, ktoré nie sú správami, ale informačným vestníkom opozície a protivládnych politických think tankov. Správy sú o tom, čo sa udialo, nie o tom, čo sa nestalo alebo o tom, čo chce opozícia.

Foto: Emil Polák

A odlišné to nie je ani v televíznych Správach RTVS:  

„Obvinení a obžalovaní robia, podľa odborníkov, prieťahy v súdnom konaní, aby sa po prijatí novely trestného zákona dočkali nižších trestov.(25. 1. 2024)

Opozícia ohlásila ďalší protest. Zídu sa v stredu pred parlamentom pred hlasovaním o trestnom zákone. (5. 2. 2024 o 12.00)

„Ministerku zatiaľ odvolávať nebudú. Opozícia odovzdala málo podpisov.“ (5. 2. 2024 o 19.00)

„Hektické hlasovanie v parlamente o novele trestného zákona aj protesty v slovenských regiónoch aj v zahraničí. (6. 2. 2024)

„Mimoriadnu schôdzu o odvolaní ministerky parlament neotvoril.“ (12. 2. 2024)

Verejnosť isto nie a stanice, ktoré ich vysielajú – treba zrušiť! Alebo vyhnať kupcov z chrámu… To by som však nemal konštatovať ja – dôchodca –, ale dobre platení členovia Rady pre vysielanie a retransmisiu, ktorá kedysi dohliadala na dodržiavanie zákonnosti v činnosti vysielateľov. Pardon! Po novom teraz Rada pre mediálne služby. Absolútne mätúci a nenáležitý názov dozorného orgánu. Prosím vás – a o aké (a pre koho) mediálne služby ide? Leda tak o ústretové a upratovacie služby radných voči mediálnym pasákom presstitútov v slovenskom mainstreame. Pravičiari, konzervatívci a liberáli používajú slovo „reforma“ ako mantru či zaklínadlo pre ich nehumánne kapitalistické ciele. Istý Miroslav Janega s výsmechom poukazuje na to, že: „Tiežpodnikatelia – Sú za reformy radikálne a kšefty robia radi kalné. Akoby videl priamo do žalúdka Dzurindovi, Miklošovi, Kaníkovi, Zajacovi, Radičovej a nedávno tiež Matovičovi, Sulíkovi, Hegerovi, Kolíkovej či Ódorovi. Tí sa všemocným slovom zakrývali sťa nudista figovým listom…

Teraz v štáte pod Vysokými Tatrami dozrel čas na reformu mediálneho prostredia!

Skorumpovaní mainstreamoví novinári píšu o kadečom, no ešte ani raz neinformovali o tisíckach listoch, mailov, telefonátov, sťažujúc sa na Machaja s hlavnou poradkyňou Zemkovou… RTVS má však tiež svoju Radu, ktorá má zákonné možnosti urobiť nápravu a zákonným postupom generálneho riaditeľa mediálneho „mačkopsa“ odvolať.

Dostatok nadšencov blokovať weby, vysielanie i obsah v alternatívnych médiách majú zrejme len Trnkovi eseťáci v Gerulate a Konšpirátori.sk. Čudujem sa len, že hanba neplieska všetkých tých vysoko „ctených“ (či cenených?) vyučujúcich na fakultách žurnalistiky a rôznych masmediálnych školách, ktorí za 35 rokov od Novembra ´89 splodili tento toxický aj horký žurnalistický kaviár.

Vraj sa teraz chystá obmena zloženia a nasmerovania kultúrnych fondov a niekoľkých mediálnych rád… Ešte že ministerskí úradníci v budove bývalej Tatra banky na Námestí SNP v Bratislave nepoužívajú sprofanovaný výraz „reforma“. Lebo naposledy ju porovnával a hodnotil slovenský básnik, prozaik, dramatik i autor rozhlasových hier Peter Gregor, ktorý z tohto sveta odišiel pred desiatimi rokmi: „Reforma zdravotníctva prebehla najúspešnejšie v pôrodníctve – súdruhovia plodia a súdružky rodia výhradne samé dámy a pánov.

(Celkovo 672 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Jedna odpoveď

  1. Veľmi výstižné zhodnotenie aktuálnej, žiaľ, veľmi zlej úrovne mediálnych výstupov, samozrejme, vrátane jej hlavných „bezpohlavných“ aktérov, slúžiacich za judášsky groš proti Slovensku a jeho občanom. Chcel by som povedať, že som nadobudol dojem, že takzvaní novinári, vrátane verejnoprávnej RTVS sa postavili do čela organizátorov, ktorých ambície sa v posledných parlamentných voľbách nenaplnili a mnohokrát robia všetko preto, aby zvrátili výsledky demokraticky vyjadrenej vôle väčšiny občanov Slovenska a to už výberom respondentov a otázok. Žiaľ, nie je to len môj dojem. Je to ešte horšie. Je to skutočnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter