Čo nepostrehla prezidentka, námestia ani transparenty

Igor Matovič pred voľbami v roku 2020 okrem iného verejnosti sľúbil vilu vo francúzskom prímorskom mestečku Cannes a rozviazané ruky polície. Ani jedno, ani druhé nesplnil. Akože Počiatkova vila dodnes nie je majetkom Slovenskej republiky a z rozviazaných rúk polície sa vykľula vôdzka na jej krku.

Matovičovi umožnila vyhrážať sa názorovým oponentom, že majú doma šúchať nohami a čakať, kedy im na dvere zaklopú kukláči. NAKA sa ani slovkom neohradila, akým právom zneužíva jej meno a vyvoláva podozrenie, že jej ostrí chlapci konajú na čiesi písknutie zhora. Práve naopak, policajtom sa zapáčilo, že na miestach utajených zásahov pod krycími názvami ich vítali zapnuté kamery. O ich prospešných skutkoch sa verejnosť dozvedala z médií aj zásluhou únikov z policajného sejfu, ktorým dlho kraľovali esemesky z Kočnerovej Threemy. Posivený svedok sa domnieva, že taká súhra medzi orgánmi činnými v trestnom konaní a novinármi nepanovala ani v časoch, keď bolo treba zúčtovať s nepriateľmi československého pracujúceho ľudu. Ako by mohla, veď esemesky ešte nejestvovali. Keď mal Slovensko pod palcom velebený bojovník proti mafii a korupcii Igor Matovič, mohli si novinári spomenúť na nejakú vilu kdesi v Cannes alebo odvrkovať, že nie sú jeho lokajmi? Pravdaže, niekedy pofrflali, ale keď Matovič postrašil bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru, že ho „mediálne zareže“, čo všetko nám horlivo až zadúšavo porozprávali o Kičurovi a jeho synovi! O zlatých tehlách, o dvoch čerstvo kúpených bytoch v historickom centre Bratislavy… Igor Matovič sa vtedy nezabudol pochváliť, že Kičura je „jeho prvý skalp“. (domov.sme.sk, 21. 4. 2020) A výsledok? Povzdych rozladeného novinára. „Ani 127 výsluchov nestačí. Prečo stále neobvinili Kičuru? Vyšetrujú ho viac ako dva a pol roka.“ (Tamtiež, 8. 1. 2023) Ešte trápnejšie sa skončil zásah proti vtedajšiemu šéfovi Penty Jaroslavovi Haščákovi. „Ministerstvo spravodlivosti sa neskôr v mene štátu finančníkovi ospravedlnilo za nezákonne vznesené obvinenie a väzobné stíhanie.“ (trend.sk, 5. 6. 2022) Odkiaľ fúkal vietor, dokladá už neaktuálny titulok. „Po Počiatkovi sľubuje Matovič zatvoriť aj Haščáka.“ (dennikn.sk, 16. 2. 2020)

Bolo len otázkou času, kedy sa takto poňaté rozviazané ruky polície zrazia s politickým klasikom v kresle ministra vnútra. Ivan Šimko dal najavo, že namiesto efektných televíznych klipov bude od mužov s „pištoľami a putami“ vyžadovať vernosť ústave a zákonom… Posiveného svedka neprekvapilo, že atómovku v ťažení proti korupcii ako prvý a najhlučnejšie bránil jej tvorca Igor Matovič. Ani to, že plagiátor a bezdomovec s antikorupčnou DNA Igor Matovič volal po okamžitom Šimkovom odvolaní. Prekvapilo ho však, že vyjadrenie ministra vnútra označila za „nešťastné“ aj právnička a prezidentka Zuzana Čaputová. Hoci za Šimka hovoria mnohé nálezy Ústavného súdu SR, médiá pohotovo bubnovali a trúbili, že ho prezidentka pozvala na koberček. Ako sa voľakedy zastrájala prehovoriť do duše pacientovi Borisovi Kollárovi za jeho papalášske správanie k nemocničnému personálu.

„To jsou paradoxy,“ povzdychol by Václav Havel. Nad tým, ako sa zástancovia rozviazaných rúk polície nevedia dočkať, kedy ich vlastnoručne zviažu generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi. Ako inak, v zápase o spravodlivejší štát.

(Celkovo 669 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter