Vyvolávanie nenávistnej davovej psychózy

Po roku 2020 OĽaNO spolu so Sme rodina, SaS a Za ľudí extrémne zradikalizovali spoločnosť. Teraz sa na čelo šírenia nenávisti a zloby postavilo Progresívne Slovensko (PS), ktoré sa stalo v mojich očiach najväčšou pliagou Slovenska.

Frustrovaná opozícia, ktorú v predčasných voľbách porazil Smer-SSD a Hlas-SD, sa s touto porážkou nechce zmieriť a robí všetko preto, aby zvrhla vládu Roberta Fica a dostala sa na čele s PS opäť k moci. Arogantný a drzý Michal Šimečka sa spojil s predstaviteľmi z minulej vlády a farizejmi z KDH, aby po troch mesiacoch od predčasných volieb rozvracali spoločnosť a hádzali polená pod nohy vládnej koalícii. To, čo sa u nás deje, nie je totiž nič iné, ako pokus o štátny prevrat. Preto sa možno stotožniť so slovami Eduarda Chmelára, že Slovensko stráca cit pre mieru.

Vedia zmanipulované masy, proti čomu a s kým protestujú? Zdá sa, že nie. Buď majú zatemnenú myseľ nenávisťou, nemajú relevantné informácie a nechcú poznať pravdu, alebo len slepo nasledujú svojho mesiáša v podobe amerického vzoru, ktorým je mladý, nedozretý Šimečka.

Oficiálni opoziční organizátori protestov hovoria o zápase za právny štát, sú proti návrhu trestného zákona, proti znižovaniu trestov a proti rušeniu Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). V skutočnosti im však ide o rozvrat spoločnosti, o boj proti demokraticky zvolenej vláde, o politický prevrat a následné uchopenie moci v štáte. V žiadnom prípade nejde o občianske protesty, za ktoré ich opozícia vydáva, ale o vysoko sofistikované a organizované politické protesty, podporujúce mocenské záujmy lídrov PS, SaS, KDH a OĽaNO. Práve oni predhadzujú nimi sfanatizovaným protestujúcim davom falošné správy, polopravdy, až klamstvá v snahe do krajnosti vybičovať emócie a pod rúškom boja za spravodlivosť burcovať ľudí a dostať ich do ulíc, aby bojovali za ich osobné ambície a úzko skupinové politické záujmy.

Je evidentné, že zmanipulované masy nevedia, o čo v tomto politickom zápase ide, a preto len slepo slúžia záujmom porazených strán, ktoré napĺňajú scenár americkej ambasády. Títo bojovníci za demokraciu tri a pol roka deštruovali právny štát, zneužívali NAKA a ÚŠP v boji proti opozícii a teraz sa obávajú, že sa im to vráti. Od roku 2020 boli výrazným spôsobom a bezdôvodne obmedzovaní občania, ich občianske práva a slobody, zasahovali proti demonštrantom s iným ako vládnym názorom na Covid-19 a vojnu na Ukrajine. Terajší organizátori demonštrácií rozvrátili verejné financie až tak, že dlh Slovenska vzrástol na neuveriteľných 69 miliárd eur. Práve oni prispeli k ďalšiemu úpadku zdravotníctva a školstva a za celé roky vládnutia neurobili nič v prospech občanov Slovenska.

To, o čo ide organizátorom PS, SaS a KDH, potvrdzujú aj hysterické výkriky rozvášneného davu prevažne mladých ľudí. Nežiadajú spravodlivosť, demokraciu, ale prezentujú politické požiadavky pripomínajúce Majdan, ako Dosť bolo Fica!, Fico do basy!, vláda zlodejov, svinská zberba Smeru, mafiánske praktiky, ruskí trollovia, a to všetko nielen bez dôkazov, ale najmä úplne bezdôvodne. Je choré, ak tomuto opozícia, média a dokonca i prezidentka hovoria pokojné protesty za právny štát a demokraciu.

Falošní tribúni falošnej demokracie paradoxne a bez hanby hovoria „Nedajme si uniesť štát!“, ktorý práve oni v rokoch 2020 až 2023 uniesli.

Väčšina protestujúcich má plné ústa západnej demokracie, no neviem, čo by povedali na brutálne zásahy proti demonštrantom, proti zvyšovaniu rokov odchodu do dôchodku, za bezpečnosť pred sústavnými teroristickými útokmi šialencov, proti nelegálnej migrácii, či zvyšovaniu daní, za zelenú planétu, či mier vo svete. Zásahy ťažkoodencov, polície na koňoch a s vodnými delami a streľbou „len“ gumovými projektilmi voči demonštrantom vo Francúzsku, Nemecku a ďalších štátoch EÚ, ale i USA. Toto chcú naši slniečkári?

Mnohí progresívci, liberáli a sfanatizovaná mládež obdivuje USA a zdá sa, akoby chceli napodobniť útok prívržencov Donalda Trampa na Kapitol zo 6. januára 2021. Aj vtedy išlo o nespokojnosť a frustráciu  z výsledkov prezidentských volieb, snahu o ich násilné zvrátenie – a práve o to ide i dnešnej opozícii.

Potvrdzuje sa, že ide o zneužívanie demokracie, nerešpektovanie výsledkov volieb a vôle väčšiny, pričom skorumpované médiá a politické mimovládky zneužívajú svoj vplyv na protivládne útoky a hrubú manipuláciu verejnosti.

Demonštrujúci protestujú práve s tými, ktorí nedávno ešte iným občanom (alebo aj tým istým?) nadávali do lúzrov, dezolátov, idiotov, či opíc. Doteraz boli proti psychopatovi Matovičovi, rozbíjačovi vlád Sulíkovi a teraz spolu s PS, KDH a OĽaNO stoja na rovnakej strane barikády a volajú Preč s Ficom!. Akosi prirýchlo zabudli, čo sa dialo od roku 2020, čo stvárali nekompetentní funkcionári v Matovičovej a Hegerovej vláde, ako neboli schopní riadiť štát, ako nás dodávkami zbraní na Ukrajinu zaťahovali do vojny a robili zo Slovenska nesvojprávnu kolóniu USA. Vláda Roberta Fica od začiatku napĺňa svoj volebný a vládny program, riešila ceny energií, kompenzáciu rastu úrokov hypoték. Doručila seniorom vianočný príspevok i mimoriadnych 300 eur a schválila 13. dôchodok v plnej priemernej výške; no a teraz rieši zníženie cien potravín. Niektorým sa to zdá málo? Samozrejme, súčasťou programového vyhlásenia demokraticky zvolenej vlády boli i zmeny v trestnom zákone a zníženie trestných sadzieb, zrušenie spolitizovaného ÚŠP, a personálne výmeny, ktoré nastávajú vždy po  zmene vlády. Matovič zbieral ľudí do funkcií na ulici, ako napríklad pri prednostoch okresných úradov, teraz je tu snaha o odbornosť. Tak proti čomu sa to protestuje, keď vláda, ktorú si občania zvolili, plní len to, čo sľubovala?

Je predpoklad pokračovania protestov až do prezidentských volieb. Už teraz sú zneužívané na útoky voči Petrovi Pellegrinimu, vyčítajú mu rôzne nezmysly od zlého vedenia schôdzí národnej rady až po vyjadrenia ako o Ficovej podržtaške a osobné invektívy. Na strane druhej otvorene propagujú „najlepšieho“ liberálneho a proamerického kandidáta, ktorý je klonom Čaputovej, Ivana Korčoka. Práve on má byť protiváhou, inak povedané brzdou vlády. Ivan Korčok je nekritickým obhajcom menšín, pravda najmä tej LGBTI, to on už teraz je zástancom zbrojenia a vojny, sankcií a útokov na Rusko, nekontrolovaného prílivu migrantov, ale najmä garantom spojenectva s USA „na večné časy“.

Ak si položíme otázku, kto je za demonštráciami, tak zjednodušene povedané, je to progresívna „skupina“. Na prvý pohľad organizujú vraj „občianske“ protesty politické strany opozície. V skutočnosti ide o mimovládne politické organizácie a združenia, často financované Západom, osobitne z rôznych fondov americkej administratívy, a to všetko v záujme odstránenia Fica a z veľkej časti sociálnodemokratickej vlády.

Pre súčasnú opozíciu je príznačné, že sústavne klame a straší občanov. Mladý Šimečka, ktorý pozná Slovensko len z bruselských kancelárií, či okna lietadla a ktorý sa hrá na skúseného a ostrieľaného politika,  hovorí: „Mafiánskym balíčkom sa otvárajú dvere mafii, kriminálnikom podvodníkom a gangom dokonca i zo zahraničia.“ Tento „kriminalistický expert“ asi zabudol, že to všetko tu už máme a prekvitalo to aj za bývalých vlád.

Opozícia kopíruje scenár popravy Jána Kuciaka, za objednávkou ktorej doteraz nevieme, kto stál, ktorá mala za cieľ do krajnosti vybičovať emócie a dostať ľudí do ulíc, s cieľom zvrhnúť vtedajšiu vládu Roberta Fica. Všetko sa im to takmer podarilo, len namiesto zvrhnutia vlády došlo vďaka štátnickému postoju Fica k jej rekonštrukcii, a tak Kiskovi a jeho americkým donorom klepli zuby naprázdno. 

Pri všetkom, čo súvisí s demonštráciami, sú mainstreamové médiá, ktoré oznamujú, propagujú a priamo vyzývajú občanov k účasti pod falošnou zámienkou boja za právny štát, demokraciu, za zachovanie ÚŠP.

Vraj občianske protesty, na ktorých sa pritom prehýbajú tribúny od opozičných politikov, pseudoumelcov, čo sa spreneverili našej kultúre a nezávislých slniečkárov… O tom, čo sa myslí pod nezávislosťou, svedčí okrem iných mladý predvoj SaS a napríklad i študent Janiga. Ten hovorí o potrebe diskusie o odborných otázkach na akademickej pôde, no hneď nato plamenne, ako tiež „nezávislý“ Šeliga, vystupuje ako politický tribún proti vláde.

Demonštrácie sa v minulom týždni konali v 14 mestách a nikde témou nebola spravodlivosť, ale len potreba politických zmien. Demonštrácie sa konali aj v Prahe, kde to organizovala „oficiálna partička pražskej kaviarne“. Preto by bolo možné po tomto príklade a kaviarenských politikoch typu Sulíka a Šimečku oprášiť to staré známe heslo: „Povaleči z kaváren, do polí a továren…“

Žiada sa mi pripomenúť, že za protestmi sú okrem profesionálnych organizátorov i dosť veľké peniaze, veď sa platia tribúny, ozvučenia, transparenty a ďalšie režijné náklady, pričom len v Bratislave to možno odhadnúť na náklady vo výške 50 až 80 tisíc eur na jeden protest. A koľko ich bolo a ešte bude?! Viac ako otázne je tiež, či nie je platený aj komparz, účastníci a krikľúni demonštrácií, a to by už išlo nad 100 tisíc eur. Možno by sa preto verejnosť i „spravodliví“ novinári mali pýtať organizátorov, kto to všetko platí, lebo naši opoziční politici hrabú k sebe, a nie od seba.

Demonštrácie nie sú dôsledkom legislatívnych zmien či rušenia ÚŠP, ale len a len nespokojnosti nášho veľkého brata – USA – s Ficovou vládou. Keďže priame zásahy amerických „demokratov“ do vnútorných záležitostí iného zvrchovaného štátu zatiaľ nie sú možné, tak sa využíva trójsky kôň, v ktorom sa skrývajú oddaní bojovníci PS, SaS, ale i OĽaNO a KDH.  

Zuzana Čaputová sa správa rovnako ako jej PS, opozícia a médiá hlavného prúdu. Sama šíri nenávisť a rozdeľuje spoločnosť. Na dennej báze sa snaží blokovať Ficovu vládu, a to na rozdiel od predchádzajúcej vlády Matoviča i Hegera, na ktorej výčiny sa prizerala, ba dokonca ich podporovala. Vedome sa pridáva k nezodpovedným politikom z opozície, keď vopred avizuje nepodpísanie trestného zákona a rušenie ÚŠP a zároveň v tejto súvislosti aj podanie na Ústavný súd SR. Je doslova choré, ak prezidentka žiada o mimoriadne (to sme asi vo vojnovom stave)  vystúpenie v Národnej rade SR len preto, aby podporila opozíciu a otvorene vystúpila proti vláde. Pritom námietky voči navrhovanému trestnému zákonu predložila písomne a vysvetľoval ich na výbore národnej rady jej kancelár.

Svojím prejavom prezidentka rozdúcha oheň v parlamente, ktorý je i bez jej pričinenia vďaka opozícii v plameňoch, čím prispeje k ďalšej deštrukcii organizovanej opozíciou. Potvrdzuje to i reakcia Roberta Fica, ktorý je pripravený v parlamente po vystúpení prezidentky predniesť správu o dianí na Slovensku, o deštrukcii štátu od roku 2020, čo bude asi krutá pravda. Nuž a o tom, kto ten slovný súboj vyhrá, hádam niet pochýb. Prezidentka tak utrpí len ďalšie fiasko, ale nato sme už zvyknutí.  

Zuzana Čaputová tiež akosi prirýchlo zabudla na nehorázne výčiny Matovičovo-Hegerovej vlády, ktoré prechádzala mlčaním, čím ich  prakticky podporovala. Moralizuje a vzdychá nad problémami, ktoré sa však nesnaží riešiť, ale len kritizuje „vinníkov“, ktorí sú vraj len v radoch terajšej vlády. Je plná faloše, proklamujúc zmierenie a rozsievajúc nenávisť, hovorí o  spolupráci a pritom rozdeľovaním spoločnosti napĺňa priority PS, a tým i mocenské záujmy USA.

Prezidentka bez hanby hovorí o nadstraníckosti, o tom, že je prezidentkou všetkých občanov, pritom podporuje len a len opozíciu, osobitne jej PS a všetko, čo je protivládne. Ak teda protestujúci vyrevujú Dosť bolo Fica!, tak skôr by sa patrilo použiť spojenie Dosť bolo Čaputovej a jej protislovenskej politiky!

Podľa vyjadrení opozičných lídrov budú aj naďalej zneužívať ľudí v prospech ich politického boja, proti demokraticky zvolenej vláde, v záujme naplnenia ich osobných a skupinových záujmov, ktoré korešpondujú so záujmami USA. Nejde a ani nepôjde o občianske, ale len o výsostne politické protesty v snahe zmeniť výsledky volieb a odstrániť Fica a jeho vládu.

Demonštrácie budú pokračovať aj po schválení či neschválení trestného zákona, zníženia trestných sadzieb a zrušení špeciálnej prokuratúry, len sa viac zamerajú na prezidentskú kampaň. Michal Šimečka v relácii RTVS O 5 minút 12 jasne vyhlásil: „Demonštrácie a protest by mali byť súčasťou prezidentskej kampane“, samozrejme, ich proamerického kandidáta Ivana Korčoka.

Záujmy USA jasne potvrdil aj Juraj Krúpa z SaS, keď v rozhovore pre TV povedal o tlaku na zmenu v takmer bezvýznamnej funkcii: „Naši spojenci v USA a NATO si neželajú Gašpara vo funkcii predsedu branno-bezpečnostného výboru“ – a hádam ani netreba dodať, že už vôbec si neželajú Fica vo funkcii predsedu vlády…

S vysokou pravdepodobnosťou, hraničiacou s istotou, sa demonštrácie nekončia, a to ani po prezidentských voľbách bez ohľadu na to, či zvíťazí Pellegrini, alebo Korčok. Je tiež takmer isté, že budú zneužívané v ďalšej kampani pred voľbami do Európskeho parlamentu.

Už celé týždne počúvame tie isté argumenty, tých istých opozičných i vládnych aktérov a dokonca i tie isté politické požiadavky. Dokonca aj na demonštráciách sa dookola opakujú hysterické a dehonestujúce výkriky, ktoré nemajú nič spoločné s trestným zákonom, sadzbami, ani rušením ÚŠP. Vzhľadom na vyhlásenia lídrov opozície o pokračujúcej obštrukcii a blokáde parlamentu bude tento cirkus pokračovať ešte niekoľko týždňov, ak nie mesiacov. Myslím, že mnohých to už unavuje a všetko, čo súvisí s týmito problémami, v záujme zachovania psychického zdravia vypínajú a ignorujú.

Pokoj na Slovensku nás tak skoro nečaká, a tak zostáva len veriť, že nie politici, ale občania sa budú správať podľa svojho zdravého rozumu.

Ilustrácie: Ľubomír Kotrha

(Celkovo 1 032 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

2 Responses

  1. je to komplexný článok, presne charakterizuje súčasnú mizériu, podlosť opozície ako i nepochybné miešanie sa do našich vecí zo strany anglosasov, so všetkým napísaným do bodky súhlasím

  2. Dávno som nečítal taký článok: – presne do čiernej desiatky! Prečo vláda nepoužije proti demonštrantom také opatrenia, ako to robia v USA, Nemecku, Francúzsku a inde? Nevypomstí sa nám tá galantnosť a férovosť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter