Vojnoví štváči a súvislosti vojny na Ukrajine

Vojnou za mier – to je heslo súčasných vojnových štváčov. Práve pre toto je možné a je správne  označiť podporovateľov zvyšovania nákladov na zbrojenie a dodávok zbraní na Ukrajinu za vojnových štváčov. Je to opodstatnené? Celkom iste áno.

Na Slovensku existuje organizovaná skupina okolo prezidentky Čaputovej, členov Matovičovo-Hegerovej vlády, poslancov pravicových a liberálnych strán, politológov, či dokonca i diplomatov, a najmä skorumpovaných mainstreamových médií, ktorí uprednostňujú vojnu pred mierovými riešeniami. Svoje militantné zmýšľanie skrývajú za falošnú solidaritu s Ukrajinou, ktorej namiesto humanitárnej pomoci posielajú zbrane a tiež za akúsi nimi vymyslenú hrozbu z Ruska. Napĺňajú tak cudzie, najmä americké geopolitické záujmy, a to na úkor vlastných občanov.

Ako inak ich nazvať ako vojnoví štváči, či lokaji amerických jastrabov?! Najokatejšími reprezentantmi pomenovania vojnoví štváči, o ktorých hádam nik nepochybuje a ktorí nás o tom na dennej báze presviedčajú, sú prezidentka Zuzana Čaputová, dnes už bývalý minister vojny Jaroslav Naď z takzvaných Demokratov, „saskársky“ poslanec Juraj Krúpa, či europoslanec Michal Šimečka, ako inak, z PS, a samozrejme spolu s nimi celá suita rusofóbnych prívržencov vojny.

Ilustrácia: Ľubomír Kotrha

Je smutné, ako naše politické „elity“, ústavní činitelia, dokonca ani diplomati nehľadajú priestor na mierové rozhovory, ukončenie vojnového konfliktu na Ukrajine rokovaním s využitím diplomatických postupov, a dokonca sa o to ani nepokúšajú. Všetkým sa, žiaľ, páči rinčanie zbraní, mocenské hry a s tým spojený biznis. Čo tam po obetiach na Ukrajine, čo tam po strádaní občanov na Slovensku!

Vojnoví štváči sú krutou realitou na Slovensku i v Európe

K vojne prispievajú čelní predstavitelia krajín NATO. Všetci sa tvária, že bojujú vojnou za mier. Tieto tendencie sa naplno prejavili na konferencii vojnových štváčov GLOBSEC (ničím iným toto zoskupenie podľa môjho názoru totiž nie je) a naposledy na stretnutí prezidentov Bukurešťskej deviatky (B-9), či presnejšie východného krídla NATO, verného USA, ktoré sa neustále vojensky posilňuje a snaží sa dostať do NATO i samotnú Ukrajinu. Typickým príkladom vojnového štváča tam bol najmä poľský prezident Andrzej Duda, ktorý mal najagresívnejší prejav. Okrem iného ocenil prítomnosť amerických vojsk na poľskom území, hlásal militantné požiadavky, otvorene brojil proti Rusku a požadoval výrazné navýšenie výdavkov na zbrojenie vo všetkých krajinách NATO. Poľsko je za vojnu proti Rusku, ale akosi nechce riešiť spravodlivosť, súdy a zatváranie baní a uhoľných elektrární na svojom území…

Nie náhodou na stretnutie prišiel aj generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, ktorý naliehal na protiruskú jednotu, navyšovanie vojenskej pomoci Ukrajine a zvyšovanie výdavkov členských krajín na armádu. Proti dodávkam zbraní na Ukrajinu je z členov NATO len suverénne Maďarsko a neutrálne Rakúsko, ktoré akosi nik nespomína. 

Lídri krajín NATO pod vedením a priamym riadením USA, za účasti našich amerických lokajov roztáčajú ďalšie kolo ťaženia proti Rusku. Znovu sa tak potvrdzuje, že vojna na Ukrajine je vojnou USA proti Rusku. Dokumentujú to aj oficiálne údaje, podľa ktorých USA doteraz dodali v 39 balíkoch vojenskej pomoci Ukrajine zbrane, rakety a muníciu za viac ako 38 miliárd dolárov!

Posledné správy zo stretnutí čelných predstaviteľov členských krajín Aliancie hovoria o možnosti dodávok moderných stíhačiek a rakiet dlhého doletu Ukrajine. Čo je však alarmujúce, vážne sa uvažuje o zapojení NATO v istej forme do vojny na Ukrajine, proti Rusku a dokonca o vyslaní vojakov členských krajín Aliancie do tohto vojnového konfliktu, o čom Poliaci a Česi už otvorene hovoria. Azda málokto si uvedomuje, že takéto aktivity USA a NATO môžu reálne viesť k III. svetovej vojne!

Viacerí tvrdia, že názor na zastavenie dodávok zbraní Ukrajine, či označovanie týchto militantov za vojnových štváčov je neopodstatnené. Vraj, čo by sme robili, keby niekto napadol Slovensko? To sa azda boja, či dokonca počítajú s územnými požiadavkami Maďarska, Poľska, či dokonca Rakúska a Česka? To hádam nie! Aj Rusko je našou hrozbou len v hlavách primitívnych rusofóbov. Týmto ľuďom treba odkázať, Slovensko je predsa členom NATO, ale Ukrajina ním nie je. Prečo jej treba vojensky pomáhať, a tak zaťahovať Slovensko do vojny?!

Politici zase štvú a vyvolávajú nenávisť voči tým, čo majú iný názor

Znovu sa vraciame k rozoštvávaniu a rozdeľovaniu spoločnosti, systematicky sa pestuje nenávisť voči občanom, ktorí sú proti zbrojeniu, vojne a za mierové riešenie konfliktov, vraciame sa k  postihom a diskriminácii ľudí pre ich názor. Tak ako pri Covid 19 sa netoleruje iný ako provládny, v tomto prípade proukrajinský a protiruský názor. Ľudia, ktorí čo i len zvažujú, ako reagovať na oficiálnu vládnu propagandu goebbelsovského charakteru, či majú iný názor, sú označovaní za proruských trollov, agentov Moskvy, propagandistov, dezolátov a hoaxerov a dokonca takmer za nepriateľov štátu. Štátne orgány sa im vyhrážajú zablokovaním sociálnych sietí, trestným stíhaním, dokonca väzením. Do mainstreamových médií pre jasnú politickú cenzúru nemá šancu preniknúť iný ako proatlantický názor. Pritom je jasné, kto rozvracia právny a sociálny štát, kto sabotuje pomoc našim občanom. Dnes sme svedkami okliešťovania demokracie a ľudských práv a smerovania Slovenska k totalite. Demokracia a mier sú len zásterkou na presadzovanie vojnychtivých a mocenských záujmov „slovenských“ elít v amerických službách. Zdá sa, že si predstavitelia členských štátov EÚ neuvedomujú, že celá vojnová aktivita a požiadavky USA na podporu Ukrajiny vedú k výraznému ekonomickému oslabovaniu Európy, vrátane Slovenska.

Je nespochybniteľné, že západní spojenci nás znovu zradili. Slovensko najskôr darovalo Ukrajine protivzdušný obranný systém S-300. NATO nám malo zaručiť ochranu Patriotmi, ktoré dodali Holandsko, USA a Nemecko. Najskôr ich od nás stiahli USA, potom Holanďania a teraz posledné dva Patrioty Nemci dávajú do Litvy. Podobne je to s našimi stíhačkami Mig-29, ktoré sú už na Ukrajine a nás chránia Česi, Poliaci a budú i Maďari. Takto sa starajú naši ústavní činitelia o našu obranyschopnosť?!

Bolo by preto načase začať verejnú diskusiu o neutralite Slovenska a jeho mierotvornej politike po vzore Rakúska, či Švajčiarska. Pre Slovensko v strede Európy je národno-štátnym záujmom mier, a nie vojna!

USA ako najväčší agresor poúča svet o demokracii

Členské štáty NATO tiež žiadajú, aby predstavitelia Ruska boli potrestaní za vojnové zločiny, aby Rusko odškodnilo Ukrajinu za spôsobené škody. Áno, bolo by to správne, ale… USA svojimi agresívnymi vojnami spôsobili obrovské škody v 51 krajinách. Pripomeniem len niekoľko príkladov. Bez zjavného účelu zhodili dve atómové bomby na Hirošimu a Nagasaki, napalmom útočili vo Vietname a zavraždili státisíce nevinných civilistov vrátane žien a detí, v krvi utopili Líbyu a Irak, rozvrátili bývalú Juhosláviu a zbombardovali civilistov v Belehrade, bojovali len za svoje záujmy v Afganistane, Sýrii a ďalších desiatkach štátov.

USA podporovali a vyzbrojovali teroristov po celom svete (ISIS, Taliban a ďalšie) a rozvrátili demokraticky zvolené režimy v desiatkach krajín. To je pravý obraz Ameriky, ktorá na každej vojne zarobila a ktorej nikdy nešlo o demokraciu a ľudské práva, ale len o vlastné mocenské, geopolitické a ekonomické záujmy. To však nik nerieši a dokonca americkí predstavitelia majú tú drzosť poúčať nás i svet o demokracii a slobode.

Ak teda chceme byť spravodliví, potom by sme mali za vojnové zločiny stíhať predovšetkým predstaviteľov USA a až potom Ruska.

Pripomeňme si i ďalšie súvislosti vojny na Ukrajine

Agresia Ruska voči Ukrajine je neospravedlniteľná, je však zároveň dôsledkom politiky USA a NATO. Ako je všeobecne známe, v roku 1989 pri páde Berlínskeho múru a neskôr pri zjednocovaní Nemecka dali USA vtedajšiemu Sovietskemu zväzu prísľub, že NATO sa nerozšíri ani o centimeter na východ. Za pár rokov sa stali členmi NATO všetky bývalé socialistické štáty i viaceré štáty bývalého Sovietskeho zväzu, a tak bolo potrebné zo strany Američanov dostať do tohto vojenského paktu i Ukrajinu. USA netrvali na dodržaní Minských dohôd a dnes majú spolu s NATO rozmiestnené vojenské základne takmer okolo celých ruských hraníc, čo sa ešte prehĺbilo prijatím Fínska do NATO. Ruského medveďa zahnali do brloha a teraz sa čudujú, že vrčí, bráni sa a útočí.

Občanov Slovenska vraj ovládli dezinformácie

Podľa organizácie GLOBSEC, ktorá organizovala prieskum v ôsmich európskych krajinách, na Slovensku si len 40 percent Slovákov myslí, že za vojnu na Ukrajine je zodpovedné Rusko, ale až 34 percent, že za ňu môže Západ a 17 percent samotná Ukrajina. Pokiaľ ide o sankcie voči Rusku, tak 37 percent respondentov tvrdí, že sankcie proti Rusku skutočne fungujú, ale až 49 percent sa domnieva, že Rusku neškodia. V iných európskych krajinách chce podporovať Ukrajinu vojenskou technikou 74 percent ľudí, no u nás iba 57 percent obyvateľov, alebo inak, až 47 percent občanov je proti dodávkam zbraní na Ukrajinu. Podľa prieskumu až 69 percent Slovákov považuje dodávky zbraní na Ukrajinu za provokáciu Ruska a zaťahovanie Slovenska do vojny. Aj tieto prieskumy GLOBSEC sú hoaxy?

To všetko sa odráža i na podpore Slovákov pokiaľ ide o členstvo v NATO, ktorá výrazne klesla zo 72 na 58 percent. Až 42 percent občanov si členstvo v NATO neželá. Je tento prieskum GLOBSEC hoax, či holá skutočnosť? To máme na Slovensku viac ako polovicu občanov hlupákov, alebo je pravda niekde inde?

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vystupuje na úplne všetkých európskych i svetových fórach. Nikdy nehovorí o potrebe humanitárnej, zdravotnej, či potravinovej pomoci Ukrajine. Vždy vydiera štáty Aliancie, žiada len moderné zbrane, zbrane a zase len zbrane, potom rakety a muníciu a samozrejme miliardy dolárov či eur pre jeho skorumpovaný režim. Zelenskyj, ktorý sa hrá na veľkého vojvodcu, možno po vzore ukrajinského fašistu Banderu, je len úbohou bábkou v rukách USA , ktoré ho používajú na presadenie mocenských záujmov voči Rusku. To takto máme pomáhať ukrajinskému ľudu?

Pri manipulácii občanov a ich získavaní pre vojenskú podporu Ukrajiny sa naši „pusipajtáši“ v mene americkej pravdy neštítia odvolávať na históriu, akoby Rusko bolo vždy ríšou zla a Amerika naším dobrodincom. Majú tú drzosť kamuflovať dejiny, ignorovať desiatky miliónov padlých hrdinov Červenej armády v boji proti nemeckému fašizmu a za naše oslobodenie. Zabúdajú hovoriť o USA ako o najväčšom svetovom agresorovi od II. svetovej vojny.

Rusofóbovia tvrdia, že na Slovensku vraj nekontrolovateľne pribúdajú hoaxy, no najviac ich štve,  že tieto hoaxy sa často a nekontrolovateľne stávajú pravdou.

Podľa odborníkov hybridná hrozba v podobe ovplyvňovania verejnej mienky závisí do veľkej miery od toho, aká úspešná a populárna je vláda danej krajiny. Nuž a ak mala naša vláda 84 percentnú nedôveru, nemožno sa čudovať náladám obyvateľstva a výsledkom prieskumov. Bez ohľadu na to Slováci nepotrebujú, aby im niekto zvonku hovoril, čo si majú myslieť a čo majú robiť. 

Nehaňte a neklamte ľud môj!

Mocipáni sa sťažujú na postoje a názory bežných ľudí, ale za stav verejnej mienky si môžu sami. Pani prezidentka a doterajšia vládna garnitúra sa tri a pol roka nestará a najmä nerieši problémy občanov. Najskôr riešili Covid 19, ale len z hľadiska svojich záujmov, no a teraz je tu ruská agresia na Ukrajine. Počuli ste za tie roky „našich“ najvyšších predstaviteľov hovoriť a robiť niečo iné (pravda, okrem napĺňania ich osobných záujmov), ako zaoberať sa vojnou, našou vojenskou pomocou Ukrajine, zbrojením a hanobením vlastného národa?

Od politikov, ale najmä provládnych médií sa na nás denne takmer 24 hodín valí vojnová propaganda, klamstvá, polopravdy, alebo skreslené, zavádzajúce a jednostranné informácie o vojne na Ukrajine. Nie občania, ale vládni politici majú čierno-biele videnie a médiá ponúkajú informácie, ktoré, ako sami hovoria, nemožno z nezávislých zdrojov overiť. Ľuďom to oprávnene lezie na nervy, lebo, ako sa vraví: Čo je veľa, to je moc. Niet sa preto čo čudovať stavu verejnej mienky, vzrastajúcemu odporu proti akejkoľvek vojne a výrazne klesajúcej podpore Ukrajiny zo strany občanov Slovenska.

Záver je jasný

Za mizériu na Slovensku, názorovú rozpoltenosť a stav nálad občanov zodpovedajú do veľkej miery naši politici a dnes už bývalá Matovičovo-Hegerova vláda, ktorá bola neschopná riadiť štát a riešiť problémy občanov. Blížime sa k predčasným voľbám a práve pred vhodením volebného lístka do urny by sme na toto všetko nemali zabudnúť.

(Celkovo 675 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter