Opozícia ako piata kolóna či trójsky kôň

V príspevku pre Slovo s názvom Vyvolávanie nenávistnej davovej psychózy som sa zamýšľal nad súčasným vnútropolitickým vývojom, konaním opozície pri blokáde parlamentu a organizovaní demonštrácií. Denne však vyvstávajú nové a nové problémy a zápas opozičných progresívno-liberálnych síl proti súčasnej vláde sa vyhrocuje. Preto si dovolím zopár poznámok k aktivitám prezidentky, opozičných strán PS, SaS, KDH a OĽaNO, médií, mimovládok, ktoré spĺňajú charakteristiku piatej kolóny či trójskeho koňa v nedávnej, ale i tej dávnej histórii.

Aby sme presnejšie vedeli, o čom je reč, tak len stručne  pripomeniem význam pojmov. Až neskutočne presné vyjadrenie z wikipédie sedí na našu opozíciu. Piata kolóna je termín, označujúci skupinu ľudí navonok vystupujúcu ako súčasť zriadenia alebo štátu, ale v skutočnosti jej aktivity zvyčajne smerujú k jeho oslabeniu alebo dokonca deštrukcii. Príkladom boli sudetskí Nemci v bývalom Československu. Trójsky kôň bola lesť Grékov v trójskej vojne v podobe daru, ktorým bol drevený kôň, vo vnútri ktorého sa skrývali bojovníci, ktorí mali zvrátiť vojnu zvnútra mesta. Tento výraz sa na základe tejto legendy používa v prenesenom význame ako lesť, úskok, zákerná zrada, podraz. To je verný obraz súčasnej slovenskej opozície.

Súčasťou, ba jednou z hlavných postáv piatej kolóny je aj prezidentka SR, a preto si dovolím ešte malý návrat k „našej“ pani osvietenej. Zuzane Čaputovej nešlo a nejde o právo a spravodlivosť, ale len a len o majdanizáciu Slovenska, ktorá je cieľom opozície a západných mocností. Ide jej o podporu sfanatizovanej opozície a teraz už i podpory kandidatúry amerického poskoka Ivana Korčoka na funkciu prezidenta republiky. Preto by bolo vhodné, aby koaliční poslanci ignorovali jej návrhy a ponechali jej len priestor na ohlupovanie tej jej progresívno-liberálnej partičky.

Prezidentka doteraz nič v parlamente neriešila, a to ani Matovičove šialenstvá, ani postup vlády pri Covide-19, obmedzovanie práv a slobôd občanov, ani Lipšicove útoky na opozíciu. Ani raz nevystúpila v Národnej rade SR, aby obhajovala záujmy všetkých občanov, pri vojne na Ukrajine, aby požadovala riešenia vysokej inflácie a extrémnych cien energií a potravín.

Zrazu sa zobudila a rozhodla sa mimoriadne vystúpiť v parlamente a zrazu zvoláva okrúhly stôl. Tam však pozve len tých, čo majú rovnaký názor ako ona, t.j. bývalých ministrov ako Žitňanská či Kolíková, politické mimovládky, vybraných advokátov a prokurátorov. Nepozvala ani predkladateľa zákona ministra spravodlivosti Suska, ani tých, ktorýcho sa trestný zákon najviac dotýka, ako generálneho prokurátora Žilinku, ministra vnútra Šutaja Eštoka či akademickú obec podporujúcu predložené návrhy.

Hovorkyňa PS a opozície Zuzana Čaputová v NR SR s prepáčením za výraz „papagájovala“ pseudoargumenty opozície. Namiesto výzvy PS, SaS, KDH a OĽaNO na ukončenie obštrukcií a blokovania parlamentu, podporila opozíciu v deštrukcii štátu a v protivládnych protestoch.

Demonštrácie sa šíria po Slovensku ako mor. Najskôr to bola Bratislava, potom viaceré krajské mestá a naposledy už 23 miest. Nikde to však nebolo o spravodlivosti, ale len o potrebe politických zmien a naplnení záujmov opozície a západných mocností.

Ak niekto chce, aby nám tu vládla súčasná probruselská, globalistická, farebná a protislovensky zameraná opozícia s podporou veľkého brata z USA, tak nech sa zúčastňuje na protestoch a demonštráciách. V takom prípade nám tu budú vládnuť proamerickí tajtrlíci, šíritelia ideológie LGBTI z PS, bratislavská kaviareň zo SaS, farizeji z KDH a skrachovanci z OĽaNO.

Na ostatných protestoch sa modifikujú program i heslá, keď sa „Fico do basy!“„Dosť bolo Fica!“, dopĺňa „Pellegrini – podržtaška Fica“ na najnovšie „Slovensko si nedáme“, či „My sme tu doma!“ Žeby chceli odkázať 1,3 miliónom voličov koalície, že oni na Slovensko nepatria a rozhodovať bude približne 30 tisíc pomýlených účastníkov demonštrácií?!

V Poprade sa údajne minule stretlo okolo 900 demonštrantov, pričom očití svedkovia hovoria o necelých 200 ľuďoch a podobné, viac či menej  „objektívne“ sú odhady médií aj v iných mestách. Raritou a neskonalou drzosťou v Poprade bolo arogantné vystúpenie Andreja Kisku, súdeného za daňové podvody. Toho, čo rozoštvával národ a chcel zvrhnúť vtedajšiu vládu Roberta Fica po vražde Jána Kuciaka v roku 2018, keď on „náhodou“ lyžoval na horách. Vtedy mu to nevyšlo, tak teraz znovu buntoší, tára o spravodlivosti a chce viesť ľudí do boja proti Ficovi aspoň v podtatranskom regióne. Teraz môžeme čakať, že najbližšie vystúpi i progresívna prezidentka Čaputová a farizejsky bude malomyseľným protestujúcim masám vysvetľovať výhody americkej zvrátenej demokracie, či vlastnou hruďou brániť svojho Ivanka Korčoka.

Podľa vystúpení rečníkov na protestoch od Šimečku cez Sulíka až po Majerského, hysterických výkrikov zmanipulovaných účastníkov a postupu Matovičovho OĽaNO, ktoré sa skrýva za názvom Slovensko, sa zdá, že hlavným heslom opozičných protestov je – My zničíme Slovensko!

Hádam najvýznamnejšou časťou piatej kolóny, usilujúcej sa o deštrukciu štátu a politický prevrat, sú mainstreamové média. Ak nezávislý pozorovateľ sleduje diskusie v televíziách, tak musí vidieť, že komentári TA 3, JOJ, Markízy, ale i RTVS idú proti vláde ako besní psi odtrhnutí z reťaze. V otázkach navádzajú diskutujúcich na pre nich vhodné protivládne odpovede, prerušuje diskutérov z koalície, nedajú im vysloviť názor, či dokončiť svoju argumentáciu a vyslovujú svoj subjektívny názor na dianie v spoločnosti.

Najnovšie do protestov a demonštrácií PS a SaS ťahá vojnu na Ukrajine, boj za slobodu médií, podporu mimovládok a  protestujúcich „umelcov“ a zatiaľ skrytú podporu LGBTI agendy. Už sa začali aj aktivity na podporu prezidentského kandidáta opozície Ivana Korčoka, spojené s dehonestáciou Petra Pellegriniho pod heslom  „Pellegrini prezidentom ne-bu-de!“

V súvislosti s konaním europoslancov z opozície – úmyselným poškodzovaním Slovenska –  považujem za správne im pripomenúť báseň Andreja Sládkoviča „Nehaňte ľud môj“. Poslanci Európskeho parlamentu (EP) zo strán slovenskej opozície, konkrétne z PS, SaS, OĽaNO a KDH, judáši, čo zapredali a pošpinili svoju vlasť a národ, vystúpili v Bruseli a Štrasburgu z trójskeho koňa. Zradcovia štátu a národa, ktorí škodia Slovensku, kde sa len dá, sa spikli v EP proti vlastnej demokraticky zvolenej vláde, vyvolali diskusiu a iniciovali uznesenie EP, v ktorom vyjadruje znepokojenie so stavom právneho štátu na Slovensku. Ide najmä o kritiku novely trestného zákona a zrušenia úradu špeciálnej prokuratúry. Poslanci EP odsudzujú zrýchlené konanie v parlamente i vraj kontroverznú rétoriku premiéra a sú znepokojení novými právnymi predpismi o občianskej spoločnosti.

Uznesenie EP je plné výmyslov a poloprávd, ktoré tam dostali bezcharakterní poslanci našej opozície. Ide o potupné poníženie Slovenska, o hrubé zneužitie EP na vnútropolitický boj, o zákernú zradu a podraz smerujúci k oslabeniu, či dokonca deštrukcii Slovenska.

Europoslankyňa Monika Beňová zo SMER-SSD vo svojom stanovisku skonštatovala, že opoziční predstavitelia si pri formulovaní uznesenia dali obzvlášť záležať na tom, aby čo najviac poškodili reputáciu svojej vlastnej krajiny. Beňová vyhlásila: „Prehrali voľby, odmietajú sa s tým zmieriť, túžia po pomste a skalopevne sa držia hesla Čím horšie, tým lepšie, a to bez ohľadu na dôsledky.“  V tej súvislosti Ľuboš Blaha predkladá do Národnej rady SR návrh na vyhlásenie NR SR odsudzujúce uznesenie, rezolúciu EP k Slovensku, ktorá hrubým spôsobom zasahuje do našich vnútorných záležitostí. Odmietnutie diktátu Bruselu možno preto považovať za  správne.

Pravú tvár EÚ omylom odhalil europoslanec za PS Martin Hojsík, keď povedal: „…keby Slovensko bolo manažované správnymi politickými stranami, neboli by žiadne rezolúcie, ani uznesenia“ proti Slovensku.

Ukazuje sa tiež dvojtvárnosť EP, keď si problémy v silných západných krajinách nevšíma, ale voči štátom bývalého východného bloku, ako je Maďarsko, Poľsko a teraz i Slovensko, prijíma výhražné uznesenia a sankcie. Cieľom EP je ovplyvňovať národné vlády a žiadať ich bezvýhradnú podporu záujmov globalistov. Svedčí o tom aj takmer okamžité uvoľnenie 76 miliárd eur Poľsku po zmene vlády bez splnenia predchádzajúcich podmienok. Aj preto je dôležité, aby sa Slovensko postavilo proti takejto „kolenačkovej“ politike a snahe o obmedzenie jednotlivých krajín v súvislosti s migráciou, ale najmä s hlasovacími právami.

Aby som nebol jednostranný, tak musím spomenúť, že koalícia má v parlamente tesnú väčšinu, a napriek tomu stvára psie kúsky. Pritom opozícia ihneď po voľbách avizovala politický boj na život a na smrť. Je jasné, že najslabším článkom a problémovým prvokom koalície i samotnej vlády je a bude SNS na čele s nevyspytateľným Andrejom Dankom. Samozrejme, iná možnosť po odmietnutí KDH vstúpiť po voľbách do vlády nebola, ale mizivé percento SNS a absolútna väčšina sociálnych demokratov by mala mať jasné mantinely. Danko pritom opakovane tára o národnej a kresťanskej vláde, vydiera koaličných partnerov pri každej príležitosti, ako naposledy pri ministerstve športu a cestovného ruchu, či teraz pri prezidentských voľbách s požiadavkou na post predsedu parlamentu, či ministerstvo hospodárstva. Chcelo by to preto, aby si Robert Fico spolu s Petrom Pellegrinim čo najskôr stanovili pevnejšie pravidlá hry a vymedzili teritórium pre jednotlivé koaličné strany.

Koalícia by sa mala vyvarovať problémových situácií, ktoré provokujú verejnosť a ktoré zneužije opozícia. Práve rôznymi „prkotinami“, nevhodným správaním vládnych či parlamentných elít dáva vláda opozícii do rúk najsilnejšiu zbraň.

Príkladov je viacero. Medzi tie najokatejšie patrí Andrej Danko, ktorý má pochybné nominácie ako Kuffovci, či Šimkovičová a najnovšie má svoj semafor, ktorým si strelil do vlastnej nohy. Alkohol mu zisťovali až po 15 hodinách, čo opozícia prirodzene využíva a rozpory vo výpovediach naznačujú, že mohol mať vypité, čo už nemožno ani dokázať, ani vyvrátiť. Seriózne by bolo, aby nerobil ramená a odstúpil z postu podpredsedu NR SR a zabojoval o Európsky parlament, kde by nebol tak na očiach. Namiesto toho „na hulváta“ a provokačne ide kandidovať za  prezidenta, kde skončí s veľkým fiaskom a oprávnenou hanbou. Mal by si preto on i ďalší z koalície uvedomiť, že ľudia nemajú radi papalášizmus.

V novele trestného zákona a rušení špeciálnej prokuratúry vláda neodhadla reakcie verejnosti, a najmä ataky opozície, s ktorými sa nevie vysporiadať. Mala by novelizovať rokovací poriadok NR SR tak, aby minimalizoval obštrukcie kohokoľvek a zabezpečil dôstojný priebeh rokovaní parlamentu. Zároveň by mala vzhľadom na správanie opozície obmedziť prerokúvanie návrhu zákonov v jednotlivých čítaniach na 12 hodín, alebo tak, ako navrhuje Fico, rokovať nonstop až do „zblbnutia“, kde už opozícia je. Treba to uzavrieť, lebo politické škody budú nedozerné.

Zdá sa, že si koalícia namýšľa, že všetko jej prejde, hoci má len nevýrazné tri hlasy naviac. Ani vláda si neuvedomuje a nepripúšťa možnosť svojho pádu. Možno za pár mesiacov budú také veľké protesty, že to koalícia jednoducho neustojí. Preto sa treba správať zodpovedne.

V „teplárni“ silno kúria aj napriek vcelku miernej zime, Amerika nám dodáva drahý skvapalnený plyn, aby nahradila ten lacný z Ruska a psychiatrických liečební je málo.  Preto si na politické strany treba dávať pozor, aby sme sa nepopálili my všetci.

Ilustrácie: Ľubomír Kotrha

(Celkovo 531 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

2 Responses

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter