Vladimír Manda: Prichádza čas hnevu

Neviem, do akej miery je krach hlinikárne spôsobený štátom a jeho úradníkmi, ale základnou ekonomickou príčinou jej krachu je nekontrolovateľný rast cien energií a ten je vyvolaný v prvom rade sankciami EÚ na ruské energetické zdroje, teda je vyvolaný politickými zásahmi do tzv. voľného ekonomického trhu. Základnou chybou našich politikov je to, že akúkoľvek blbosť Európskej komisie prijímajú ako rozkaz bez ohľadu na dopad takých rozkazov na našu ekonomiku. Naši politici predsa mali možnosť blokovať sankcie, ale namiesto obhajoby záujmov Slovenska začali obhajovať predovšetkým politické záujmy USA. Uvedený aspekt nečinnosti našich politikov v obhajobe záujmov Slovenska sa na veľké prekvapenie týka predovšetkým tých, pre ktorých je slobodné podnikanie a s tým spojený slobodný trh alfou a omegou ich ideológie, t.j. politikov SaS, ktorým bola zverená starosť o našu ekonomiku. A boli to predstavitelia SaS, ktorí sa mali ako prví vehementne postaviť nie proti Matovičovi, ale proti zavádzaniu ekonomických sankcií, ktoré sú dnes hlavnou príčinou našich ekonomických a čochvíľa aj sociálnych problémov. Spor SaS s Matovičom, pre ktorý SaS odchádza z politiky, je ich žalostným vysvedčením. Svojou oportunistickou politikou nielenže neubránili slobodu podnikania a slobodný trh, ale teraz pred dôsledkom svojej zbabelej politiky v podobe sociálno-ekonomického tsunami vyslovene utekajú od politickej zodpovednosti. Politické sankcie proti Rusku nespadajú pod ideu jednoty štátnych zásahov do slobodného trhu v mene či už sociálnych požiadaviek alebo podpory podnikania v niektorých oblastiach. Ekonomické sankcie, zavedené výlučne na základe politicko-mocenských cieľov, môžu viesť len k deštrukcii celého systému, a to nielen ekonomického. Osobne si myslím, že prichádza nie čas „plaču“ nad rozliatym mliekom, ale čas hnevu nad nezodpovednou politikou predstaviteľov štátu.

(Status na FB 25. augusta 2022, titulok Slovo)

(Celkovo 155 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

2 Responses

  1. Svätá pravda, nesmú utiecť , sledovať toky peňazí , zistiť kto a za koľko ich kúpil.
    To je základná vec a potom sa začne klbko odmotavať.

  2. Slovenskí politici sú väčšinou vždy v predklone. Asi sa nám to dajako nalepilo ešte
    z dôb poroby pod cudzími pánmi. Od roku 1948 boli vždy obrátení, samozrejme v predklone, k Sovietskemu zväzu. Po prevrate v roku 1989 sa obrátili k USA, tiež v predklone.
    Vladimír Mináč to vystihol: „Žiaľ, bieda, pokorenie – to je slovenská politika. Veční mendíci pokorne striehnuci na omrvinky z cisárskych a iných pánskych stolov..“.
    A my, ľud pospolitý, nevzdelaný vždy vo voľbách volíme zo zlého to najhoršie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter