Artur Bekmatov: Na zdravé zuby musí človek mať

Toto je strašná neférovosť! Zobrať ľuďom benefit na starostlivosť o zuby? Zuzane Dolinkovej sa ako ministerke za sociálno-demokratickú stranu podaril gól do vlastnej bránky. Sulík s Miklošom môžu len ticho závidieť…

Lepšie situovaní ľudia si povedia: „Veď to je len 150 eur!“. Lenže týchto „len“ 150 eur je v rodinných rozpočtoch pracujúcich citeľná položka. Autobusári zo SAD Lučenec sa začali búriť, keď hrozilo, že im zamestnávateľ siahne na zľavnené cestovné pre ich rodiny. Ktoré im ušetrí mesačne 100-150 eur. Dve tretiny bývalých zamestnancov YURA Hnúšťa si nemôžu dovoliť dochádzať za prácou namiesto Hnúšte do Rimavskej Soboty. Lebo by to znamenalo náklady na cestovné o 100-150 eur vyššie.

Ak chcelo ministerstvo niečo ušetriť, tak príspevok mohli aspoň znížiť, ako to v medzirezortnom pripomienkovom konaní navrhovala VšZP, ale nie zrušiť príspevok úplne.

Ach, kde sú časy, keď zdravie nebolo tovarom a zdravé zuby výsadou bohatých? Keď pomaly každá škola mala svojho zubára a nás ako malých žiakov doslova naháňali na preventívky.

Chýbajúce peniaze treba čerpať od bohatých, nie od bežných ľudí, ktorí obracajú 3x každé euro.

(Status na FB 16. apríla 2024)

(Celkovo 103 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter