Roman Laml: Šimko vs Hamran I. a II.

Kauza Ivana Šimka je výsledkom politizácie polície.  

Táto kauza ukázala viac, ako sa pôvodne zdalo. Nie je to spor osobný, ale podľa všetkého systémový. Pokiaľ policajný funkcionár ignoruje ministra a do funkcie napriek nesúhlasu ministra vymenuje trestne stíhaného policajta, ide o závažný problém, ktorý nie je správne prekrývať nejakými FB statusmi. Šimko podľa všetkého len požadoval rešpektovanie pravidiel a narazil.

Prezidentka a premiér sa postavili na stranu pochybného a svojvoľného fungovania Hamrana a jeho ľudí. Nie je to prvý podobný príklad a prezidentka alebo premiér by sa mali aj k tomu problému jednoznačne vyjadriť, či im vadí alebo nevadí toto sporné vymenovanie stíhaného policajta do funkcie na inšpekcii!

Nie je dobré ani zabúdať, že celý tento cirkus spustil Matovič s Mikulcom. Vzhľadom na vývoj situácie je relevantná otázka, čie pokyny Hamran v skutočnosti počúva.

(Status na FB 19. júla 2023)

Tak mi zišlo na um, že premiér, poverený aj vedením ministerstva vnútra, by ako jednu z prvých vecí mal počas volebnej kampane zakázať Hamranovi organizovať tlačové konferencie a vôbec sa verejne vyjadrovať. Takto bude táto mediálna manipulácia – za ktorou je v pozadí Matovič s Mikulcom a Hamran je zneužívaný ako súčasť volebnej kampane – len pokračovať. Na informovanie verejnosti by počas tohto obdobia postačoval tlačový hovorca. Pokiaľ Hamran bude v nastúpenej línii pokračovať, tak je možné, že ani premiér nebude rešpektovať jeho postupy a Hamran ho pokojne nechá odvolať…

(Status na FB 20. júla 2023, titulok SLOVO)

(Celkovo 212 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter