Roman Laml: Šeliga straší a straší…

Toto už nie je predvolebná kampaň, ale skôr šírenie poplašnej správy. To neustále opakovanie „ak bude Fico a Pelle“, tak sa vrátime do stredoveku, je najmä strašením. Nie je pravdepodobné, že Fico a Pellegrini by dokázali spolu zostaviť vládu, a preto aj v prípade ich podielu na vládnutí by museli mať ďalších partnerov a nikto z nich by si nemohol robiť, čo chce. Sú tu aj ďalšie bariéry a okrem iného historická skúsenosť ukazuje, že skutočne nie je možné dvakrát vstúpiť do tej istej rieky.

Robiť z Pellegriniho Ficov klon a súčasne sa tváriť, že Demokrati sú nejaká nová politická sila, ktorá ide naprávať bordel (ktorý ale sama urobila) a bez ktorej sa na Slovensku zrúti demokracia a zavládne chaos, je uveriteľné tak pre deti do troch rokov. Tak ako sú Fico a Pellegrini zodpovední za vládnutie počas ich mandátu, tak sú Demokrati významne spoluzodpovední za chaos, ktorý tu počas uplynulých troch rokov bol.

Nedokážem a ani nechcem posudzovať vinu Gašpara, na to sú iné orgány, ale dovoľujem si poznamenať, že jeho zadržanie len posilní preferencie Smeru. Samozrejme, že nie medzi voličmi samozvaných „demokratických“ strán, ale medzi tými 20 až 30 % nerozhodnutých voličov, pretože veľká časť politicky nevyhranených alebo aj apatických ľudí jednoducho nemá rada štátnu moc a aj jej zásahy vníma a priori s nedôverou. Nemusí sa nám to páčiť, nemusíme s tým súhlasiť, ale je to tak.

Demokratické voľby sú do veľkej miery súťažou popularity a súbojom reklamných agentúr. Pre veľa ľudí je aj negatívny hrdina príťažlivý a stáva sa z neho celebrita, ako z napríklad z Kájinka alebo Bonny a Clyde. Možno je Gašpar gauner, možno nie je, ja to neviem a nebudem to posudzovať, to ale nič nemení na tom, že teraz reálne získal ďalšie preferenčné hlasy a Smer ďalších voličov…

(Status na FB 11. augusta 2023)

(Celkovo 204 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter