Roman Laml: Progresívne Slovensko v šľapajach OĽaNO

Igor Matovič často vyberal svojich nohsledov náhodným spôsobom. Romanu Tabak našiel na schodoch, nejakého ďalšieho poslanca stretol tuším v lese a podobne. Aj iné strany priviedli do parlamentu rôznych exotov, ale nikto v takom množstve a takým náhodným výberom, ako to dokázal Matovič.

Súčasne ale všetky strany tvrdia, že ponúkajú tú najvyššiu kvalitu – odborníkov, programy a plány úplne na všetko, čo sa ale potom pri nástupe k moci len málokedy dokáže v praxi.

To isté o ponúkanej kvalite tvrdí aj PS, ale potom nastúpi realita. Kandidátka PS do EP Veronika Cifrová Ostrihoňová hovorí, že do politiky ju pozval pán Glück svojím vyhlásením smerom k znásilneným ženám. Poslanec Glück mal svoje hlúpe vyjadrenie 8. februára 2024 a teda len 12 dní stačilo na to, aby sa z televíznej moderátorky stala čelná predstaviteľka kandidátky progresívcov do EP! Inými slovami povedané, Veroniku naštval Glück, povedala si, že vstúpi do politiky a PS ju okamžite zaradilo na kandidátku do EP. Tomu sa hovorí rýchlosť. Zrod vrcholovej političky za necelé dva týždne! PS „upozadilo“ svoje zástupy odborníkov len preto, aby nám voličom ponúklo to najlepšie.

Lenže toto nie je žiadna ponuka kvality a skúsenosti, toto je primitívny marketing využitia mediálne známej tváre a ďalší krok k degradácii politiky u nás. Túto degradáciu samozrejme nerobí len PS, ale nemalo by sa tváriť, že je lepšie ako ostatní. Nie je!

Takýto prístup nie je len hlúpy, ale aj nezodpovedný. Nemalo by byť akceptovateľné, aby Slovensko vysielalo do Európskeho parlamentu ľudí bez akýchkoľvek politických skúseností, bez skutočnej odbornosti a predpokladov pôsobiť v medzinárodnom prostredí.

(Status na FB 21. februára 2024, titulok SLOVO)

(Celkovo 146 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter