Roman Laml: Poraziť Smer nestačí… (to už tu bolo)

Trnavský župan Jozef Viskupič podporil vo voľbách do Európskeho parlamentu hnutie Progresívne Slovensko, pretože oni jediní majú šancu vyhrať a poraziť Smer. A čo z toho? Poraziť Fica je nejaký cieľ?

Veľká časť toho, čo sa prezentuje ako opozícia voči Smeru, pripomína psa, ktorý naháňa automobil. Nikdy ho nechytí a aj keby ho chytil, tak nevie, čo s ním. Po predminulých parlamentných voľbách došlo ale k tomu, že Smer bol chytený. OĽaNO, SaS, Za Ľudí a Sme rodina mali dokonca ústavnú väčšinu a Smer bol na kolenách. Tu sa ale ukázala pravdivosť druhej časti tohto prirovnania o psovi a automobile. Získanú moc považovali za hodnotu samu o sebe, nevedeli, čo s ňou a po troch rokoch rôznych výkrikov do tmy sa sami odoslali do politického prepadliska. A v súčasnosti trosky toho bývalého spojenectva – ako aj ich noví súputníci – opätovne hovoria, že hlavné je poraziť Smer. Vôbec sa nepoučili z toho, že toto nemôže byť cieľ a heslá typu, že „Zlu nikdy neustúpime“, vôbec neprinášajú ponuku toho, čo chcú robiť. Z ústavnej väčšiny to doviedli do predčasných volieb, ale vôbec nie je vidno, že by sa Heger, Matovič, Naď, Sulík a spol. nejako poučili, uvedomili si, že toto bol výsledok ich roboty a nikoho iného. Naopak, opätovne recyklujú mantru boja proti Ficovi, aj keď Fica už porazili a potom len ukázali, že na to nemajú a svojou neschopnosťou vytvorili podmienky pre jeho opätovný návrat.

Ono totiž pre opozičný blok ako celok nie je až také dôležité, či PS porazí Smer, ale to, či v týchto voľbách uspejú KDH, SaS, ako aj ďalšie opozičné strany, ktoré sa pohybujú okolo hrany zvoliteľnosti. Z druhej strany je celkom vtipné, že kandidujú s vlastnými kandidátkami, aby sa v prípade (nepravdepodobného) volebného úspechu v Európskom parlamente poslušne zaradili do nejakej frakcie s ďalšími slovenskými stranami.

(Status na FB 5. júna 2024)

(Celkovo 216 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter