Roman Laml: Pokrytectvo ako politický program

Politico uvádza, že opätovné zvolenie von den Leyenovej na čelo Európskej komisie sa nemusí podariť. Okrem iného aj preto, že: „Európska prokuratúra začala vyšetrovanie jej veľmi sporného (a šialene neprehľadného) používania textových správ na rokovanie o veľkých zmluvách na nákup vakcín počas pandémie COVID-19.“

V tomto smere je zaujímavé, že predstavitelia našich politických strán (KDH, OĽaNO, Demokrati, Aliancia), ktorí sú taktiež členmi materskej strany von den Leyenovej – Európskej ľudovej strany – s tým nemajú problém. Napríklad Remišová alebo Naď veľmi často poukazujú na rôznych politikov z iných strán a hovoria, že vo vyspelej Európe už len podozrenie stačí na odchod z funkcie. Prečo ale tento zásadový postoj neuplatňujú u Ursuly?

Ono to je totiž tým, že tu vôbec nejde o morálku, ale len o jej zneužívanie na politické ciele. Vôbec im ale nedochádza, že práve toto všeobecné rozšírené pokrytectvo nabúrava dôveru verejnosti v politiku ako takú, pretože občan je prakticky každodenne konfrontovaný s tým, že sa niečo hovorí a niečo iné sa robí. Príklad Ursuly von den Leyenovej je vrcholkom pyramídy tohto pokrytectva ako politického programu.

(Status na FB 19. apríla 2024)

(Celkovo 188 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter