Roman Laml: Podľa Zajaca sú mimovládky ako Židia!

Návrh zákona, ktorý deklaruje zvýšenie transparentnosti financovania neziskových organizácií a podľa ktorého neziskovky, ktoré dostanú zo zahraničia viac ako 5 000 eur ročne, budú mať označenie „organizácie so zahraničnou podporou“, naráža na odpor niektorých z nich.

Názor na úroveň argumentácie zástancov aj odporcov zákona si môže urobiť každý sám, ale za pozornosť určite stojí prirovnanie, ktorý urobil predseda Komory mimovládnych neziskových organizácií v Rade vlády SR pre mimovládne neziskové organizácie Marcel Zajac. Podľa neho to, že všetky peniaze zo zahraničia majú byť reportované, to je kolektívna vina a je to vraj niečo podobné, čo sa urobilo na Židoch!

„To je presne taká kolektívna vina, ktorá bola urobená na Židoch. Len z podstaty, že ste Žid, musíte mať hviezdu. Takže len z podstaty, že máte peniaze zo zahraničia…“ (cca od 14:30)

Je len príznačné, že keď nejakú sprostosť trepne politik vládnej koalície, je za to (a správne) tými hodnotovo správne orientovanými médiami pranierovaný. Keď ale takúto zhovädilosť povie niekto názorovo spriaznený, tak sa to prejde mlčaním…

(Status na FB 5. apríla 2024)

Vyjadrenie M. Zajaca pre TA3

(Celkovo 224 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter