Roman Laml: Názorný príklad „N-kovej“ manipulácie…

Novinári z Denníka N s tradíciou sebe vlastnou konšpirujú o tom, ako účelovo dáva Žilinka § 363 prominentom v exponovaných kauzách. Vôbec im nezíde na rozum, či to nemôže byť aj preto, že práve v týchto kauzách sa prejavuje prílišná snaha vyšetrovateľov, ktorá podľa dostupných údajov nie vždy rešpektuje právo.

Názorným príkladom ich účelového výkladu reality je napríklad to, čo píše „N-ko“ o kauze Haščáka: „Generálny prokurátor Maroš Žilinka obvinenia trojice (Haščák, manželia Arpášovci) zrušil a vysvetľoval to aj tým, že „len blázon by si nechal posielať úplatok na vlastný účet“. Po zrušení obvinenia sa štát Haščákovi ospravedlnil za nezákonnú väzbu aj obvinenie. Ak by tak ministerstvo spravodlivosti neurobilo, Haščák hrozil niekoľkomiliónovou žalobou.“

Určite len nedopatrením im z tohto popisu udalostí vypadlo to, že ešte pred použitím § 363 rozhodol Najvyšší súd SR o prepustení Haščáka z väzby, že Ústavný súd SR rozhodol, že NAKA porušila základné práva Jaroslava Haščáka na prerokovanie jeho veci bez zbytočných prieťahov. Taktiež určite nie zámerne neuvádzajú, že Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) prijal sťažnosti Jaroslava Haščáka v súvislosti so zásahom v bratislavskom sídle finančnej skupiny Penta z decembra 2020.

Za ospravedlnenie štátu a celý ten mediálny ošiaľ okolo toho nemôže Žilinka, ale to, že niekto nerešpektoval zákon! Ospravedlnenie podpísal vtedajší štátny tajomník Ministerstva spravodlivosti SR Dostál a píše sa v ňom, že: „obvinenie, zadržanie a vzatie do väzby Jaroslava Haščáka bolo nezákonné a bolo tak nezákonným zásahom do jeho základných ľudských práv“. Toto je podstata celého problému, ktorá má aj konkrétnych pôvodcov!

To by ale mohlo odkloniť pozornosť od pôvodného zámeru, a tak je príznačné, že novinárov z Denníka N nezaujíma, kto môže za nezákonné obvinenie, zadržanie a vzatie Haščáka do väzby. Netrápi ich to, že človek strávil v nezákonnej väzba niekoľko mesiacov, ale venujú sa len tomu, že Žilinka použil paragraf 363. Nie sú náhodou tieto okolnosti názorným príkladom správnosti použitia § 363 zo strany Žilinku? To by ale v „N-ku“ museli byť skutoční novinári, ktorí majú rešpekt k pravde, a nie jednostranne zameraní propagandisti (a k tomu ešte zlí).

(Status na FB 12. septembra 2023)

Denník N o uplatňovaní § 363

(Celkovo 179 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter