Roman Laml: Babráctvo a arogancia

Politika je aj o súperení. Keď niekto urobí chybu, protivník ju využije. Keď niekto urobí sprostosť, je to ako vlastný gól a len hlupák prenáša vinu za vlastné babráctvo na súpera. Petíciu za odvolanie Šimkovičovej podpísalo obrovské množstvo ľudí a PS si nedokázalo postrážiť podpisy 30 poslancov. Za svoj „administratívny omyl“ si ale nesypú popol na hlavu, obviňujú Pellegriniho.

Podľa nich ich mal „slušne upozorniť“ a nie točiť videá. Opozícia s veľkou pompou ohlasuje odvolávanie Šimkovičovej, nedokáže si ustrážiť potrebný počet podpisov a Pellegrini im má robiť výchovný dozor? Prečo by to robil? Keď sa chce niekto v politike verejne „zhovadiť“, je správne mu to plnohodnotne umožniť a na jeho babráctvo upozorniť.

Každý robí chyby; ale každý, keď napríklad odovzdáva nejaké dokumenty na úrade, si skontroluje, či ich má všetky. A keď na niečo zabudne, tak nehľadá vinu v úradníkovi, ale v sebe.

Na jednej strane to je úsmevné, ale taktiež aj varujúce. Niektoré chyby sú také diletantské, že sú vo svojej podstate diskvalifikačné a majú väčšiu vypovedaciu hodnotu, než na prvý pohľad pôsobia. Svoju vypovedaciu hodnotu má aj reakcia na vlastnú chybu, kde je zrejmá snaha odpútať pozornosť od podstaty a preniesť zodpovednosť na niekoho iného.

Na záver svojho vyhlásenia sa PS aj pýta, či by sa Pellegrini nemohol konečne vyjadriť k Šimkovičovej. Tá otázka je legitímna a Šimkovičová sa mi ako ministerka kultúry tiež nepáči. PS by sa ale na druhej strane mohlo konečne vyjadriť k vzdelanostným limitom poslankyne Stohlovej a či už absolvovala nejaké doplnkové štúdium učiva základnej školy, aby vedela základné fakty o histórii štátu, na správe ktorého sa ako poslankyňa NR SR podieľa.

(P.S. Ja viem, že to nie je to najdôležitejšie, ale skutočne to nedokážem stráviť a je potrebné to pripomínať: „Stohlová nevedela povedať rok vzniku prvej Československej republiky a ani to, kto stál na jej čele. „Priznám sa, že nie som fanúšička memorovania a teraz to nevytiahnem z päty.“ https://dennikn.sk/3582647/studenti-sa-pytaju-stohlovej…)

(Status na FB 6. februára 2024)

(Celkovo 178 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter