Petr Hampl: Sázka na nepoctivé boháče

Miliardář Jan Barta chce ze sociální demokracie udělat velkou stranu, která odsaje lidové hlasy Babišovu ANO. Mimochodem, slyšeli jste někdy o Janu Bartovi? Narodil se v Kalifornii, nikdy v životě nepracoval (aspoň to nemá uvedeno v životopise) a miliardářem se stal spekulacemi, nákupem firem a podobnými záležitostmi. Kdo mu dal peníze do začátku, to se nedozvíte. Prostě typický slušný poctivý pracovitý člověk, jaké tahle země potřebuje. Jeden z těch podnikatelů, kteří v potu tváře vytvářejí národní bohatství.

Když už tedy chce, aby chudí pracující přišli o zastoupení v demokratickém systému (přesně to sám říká, jen s použitím vznešenějších frází), snad by se dalo očekávat, že pošle pár set milionů, zaplatí špičkové analytiky a manažery, koupí nějaká média. Kdepak, Jan Barta daruje 500 tisíc korun. Ano, čtete správně. Půl milionu! Tolik by mohl dát leckterý majitel firmy o pěti lidech. Sociální demokracie si za to nekoupí ani elektromobil pro předsedu. Kdo ví, jestli z toho dokáže zaplatit nové logo. Zato toho povyku!

Takhle to dopadá, když někdo sází na nepoctivé boháče. Naslibují vám všechno, ale mezitím jim v hlavě běží výpočty, jestli by vás spíš nemohli okrást o to málo, co ještě máte. Nemůžou za to, jsou prostě takoví.

(Status na FB 23. júla 2023, titulok SLOVO)

(Celkovo 120 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter