Pavol V. Podolay: Nedeľná úvaha o našej demokracii aj v súvislosti s vojnou

Asi 80 percent ľudstva má spoločný cieľ: žiť v mieri, slobode a blahobyte. Asi päť percent tvoria psychopati, ktorých myseľ pohlcuje chamtivosť a smäd po moci. Dá sa tu ešte hovoriť o demokracii, keď týchto päť percent určuje, koľko peňazí sa minie na zbrane a vojnu? Najprv by sme sa mali zaoberať otázkou, ako sa to stalo, že týchto päť percent psychopatov môže riadiť naše životy?

Po roku 1990, po skončení súperenia medzi systémami kapitalizmu a komunizmu, sa podmienky pre týchto darebákov naďalej zlepšovali. „Demokratický“ kapitalizmus už nemusel dokazovať, že je pre ľudí lepším systémom, a teraz mohol nehanebne ukázať svoju škaredú tvár. Teraz existujú korporácie, ktoré disponujú takými veľkými finančnými prostriedkami, že dokážu vydierať aj najväčšie štáty. Ale nikdy sa s tým neuspokojili a ovládli aj médiá. V súčasnosti je to niekoľko veľkých mediálnych domov a všetky idú rovnakým smerom. Či už ide o koronu, klímu alebo vojnu, vzdali sa akéhokoľvek kritického postoja voči psychopatom v riadiacich centrách moci. Sú to tí, ktorí vtĺkajú občanom do sŕdc „nedostatok alternatív“ v súčasnej politike.

Máme teda akože demokraciu a volá sa to riadená demokracia. Médiá v zhode s politikmi píšu a hovoria občanom, čo si majú myslieť, a teda za čo majú hlasovať. Práve oni privádzajú ľudí k šialenstvu, že vojnou možno dosiahnuť čokoľvek pozitívne. Čítali ste niekedy v týchto systémových médiách niečo o tom, čo vojna naozaj robí? O tom, že každá vojna zabíja státisíce mladých ľudí a zničí obrovské množstvo toho, čo vytvorili generácie namáhavou prácou? Že by sa museli zamýšľať nad tým, čo dobré by sa dalo urobiť pre ľudstvo pri rovnakých výdavkoch? Koľko domov sa dalo postaviť z miliónov ton betónu použitých v bunkroch? A veľmi aktuálne, čo vojna a armáda vo všeobecnosti znamenajú pre takzvanú „ochranu klímy“? Proste obrovskú katastrofu! Viete, koľko nafty spotrebuje jeden tank alebo stíhačka? Vezmime si napríklad bojový tank Leopard 2, ktorý spotrebuje až 530 litrov nafty na 100 kilometrov a stíhacie lietadlo spáli za hodinu 2 000 až 6 000 litrov leteckého petroleja (nesprávne je nazývaný kerozin). Ale vám idú politici zakázať jazdiť autom a kúriť v dome!

Nie, nič o tom nepočujete ani nečítate. Ale tvrdí sa, že sa napríklad na Ukrajine bráni sloboda a naša demokracia. Čo si myslia médiá a niektorí politici? Najmä pokiaľ ide o USA? O USA, ktoré neboli napadnuté zvonku už asi 150 rokov? Ktoré nikto nechce napadnúť? Alebo Európa. Európa, z ktorej krajiny napadli Rusko veľakrát, ale Rusko nikdy nezaútočilo na Európu? Alebo Čína. Kedy Čína zaútočila na cudziu krajinu? Chcela Čína niekedy povedať iným krajinám, ako a v akom systéme majú žiť? A prosím, nezabudnite: komunizmus je západný vynález a na západe bol nárok urobiť celý svet komunistickým. A čo vie len málokto, ani Stalin nechcel svetu vnútiť komunizmus, a preto mal konflikt s Trockým. Stalina nezaujímalo ani to, či NDR riadi komunistická alebo iná vláda. Bol to komunista Ulbricht a jeho straníci, ktorí absolútne chceli komunizmus pre NDR.

A je tu ešte pretrvávajúca hystéria západnej obrany. Žiadna západná demokratická krajina nebola nikdy napadnutá inou s cieľom presadiť tam iný systém. Ale koľko krajín bolo napadnutých, zbombardovaných a zničených západnými demokraciami, samozrejme s ušľachtilým cieľom vnútiť tamojším ľuďom „našu demokraciu”? Každý, kto teraz kričí o Ukrajine, musel byť úplne zaslepený západnou demokratickou mediálnou mocou, ak nie doslova otlčený. Minimálne od prevratu na Majdane v roku 2014, ktorý, mimochodom, stál USA 5 mld. US $, ako to priznala Victoria Nuland. Tento korupčný neporiadok na Ukrajine nemal a nemá nič spoločné so žiadnymi západnými demokratickými hodnotami. Bol to demokratický Západ, ktorý vyzbrojil Ukrajinu a tlačil ju do konfrontácie s Ruskom. Priznala to dokonca aj samotná Merkelová a Hollande v súvislosti s tzv. Minskými dohodami, ktoré slúžili na len získanie času, aby NATO vyzbrojilo ukrajinskú armádu. Takže je to zase naopak. Rusko nechce dobyť západnú Európu, ale Západ chce vnútiť Rusku svoje špecifikácie, ako sa má štát riadiť; ako tam majú ľudia žiť.

Táto mediálna moc sa teraz snaží aj na Slovensku vtĺkať ľudom do hlavy prednosti neoliberálneho-progresívneho a dúhového systému západnej orientácie, za masívnej podpory mimovládnych organizácii.

Tu zohráva svoju úlohu aj prezidentka s jej úradníckou vládou. Vraj je špajza pre Slovákov prázdna, ako sme to neustále počúvali počas vládnutia Igora M. a Eduarda H. Stačilo však priniesť novú vládu Ľudovíta Ódora a táto Čaputovej vláda odklepla okamžite 21 miliónov eur pre Sorosovu nadáciu Otvorenej spoločnosti (Open Society Foundation). Nehorázny počin, keď vidíme tie obrovské problémy ľudí s infláciou!

Preto si veľmi dobre rozmyslite, komu dáte vo voľbách 30. septembra 2023 svoj drahocenný hlas!

(Status na FB 30. júla 2023)

(Celkovo 126 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter