Pavol V. Podolay: Kto zostaví dočasnú vládu v Kyjeve?

NATO sa stále nepoučilo! Po 20-ročnom pôsobení NATO v Afganistane, ktoré sa skončilo v roku 2021 obrovským fiaskom, sa teraz na Ukrajine črtá podobný scenár. Bývalý spravodajský dôstojník americkej námornej pechoty a bývalý zbrojný inšpektor OSN Scott Ritter vo videu zverejnenom na americkom kanáli YouTube U.S. Tour of Duty tvrdí, že je rovnako nepravdepodobné, aby bolo NATO schopné uspieť v priamom ozbrojenom konflikte s Ruskom. Na to nestačí ani logistika, ani rezervy výzbroje či munície. Ritter dáva ukrajinskej armáde len týždne do úplnej porážky, kapitulácie. Ale čo sa stane potom? Bude mať Zelenskyj ešte šancu utiecť do svojho sídla na Floride? Kto zostaví dočasnú vládu v Kyjeve? Aké dôsledky to bude mať pre nemeckú vládu, ktorá všetko vysadila na Zelenského? Vyhlási potom Moskva oficiálne koniec prímeria s Nemeckom? S Nemeckom totiž dodnes nebola uzavretá mierová zmluva, len prímerie. Krajina je de iure stále vo vojne s nástupníckym štátom Sovietskeho zväzu – Ruskou federáciou! Tá realita súčasným mladším politikom vôbec nedôjde na rozum. A potom čo?

NATO sa takmer odzbrojilo, pretože na Ukrajinu dopravilo skoro celú výzbroj vrátane munície a už teraz trpí jej nedostatkom. Nemecká armáda dokonca priznala, že má muníciu len na 2 dni.

Môžeme očakávať, že ešte prídu veľmi turbulentné časy. Nič, čo naši transatlantici akceptujú ako nemenné, nevydrží. Ani Anglicko, ani USA nebudú môcť určiť, ako budú vyzerať nové hranice Ukrajiny. Okrem toho budú v rámci NATO panovať nezhody ohľadom rozdelenia západných území Ukrajiny medzi ostatné susedské štáty. Ako sa dá vysvetliť, že teraz môže byť správne predefinovať hranice? Čo sa stane s miliardami, ktoré Západ rozdal Ukrajine a ktoré sú teraz stratené? Ako to budú vlády vysvetľovať voličom? Ako sa zachovajú migranti, keď sociálny raj už nebude môcť rozlievať svoje veľkorysé dávky všetkým? Zažije potom aj Nemecko podmienky, hraničiace s občianskou vojnou, ktoré sme vo Francúzsku museli len nedávno sledovať?

(Status na FB 13. júla 2023)

(Celkovo 163 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter