Pavol V. Podolay: Komentár k voľbe zo zahraničia

Prišli mi podklady na voľbu do NR SR formou listovej zásielky. Prehorlivé Ministerstvo vnútra SR na spiatočnú obálku dokonca uviedlo aj moju kompletnú adresu. Toto má byť potom to tajné hlasovanie, ako o tom hovorí Ústava? To je výsmech.

Problém však vidím aj v niečom inom – v spôsobe sčítavania hlasov, ktoré prišli poštou od voličov zo zahraničia. Všetky tieto obálky sa budú otvárať na Ministerstve vnútra SR. Kde je tam záruka, že správne lístky nepôjdu len jednej strane, keď tam najnovšie menovali tzv. „nočného primátora Bratislavy“ – progresívca Martina Kráľoviča akurát do funkcie I. štátneho tajomníka ministerstva vnútra. A tie iné lístky poputujú rovno do skartovačky. Nemusí to tak fungovať, ale je to veľmi zvádzajúce.

Pán Kráľovič je po poverenom ministrovi v demisii Ódorovi dvojka. Prečo tam šiel? Aby mohol progresívne zrátať tieto poslané hlasy zo zahraničia? Ďalší dôvod odvolať ministra Šimka, ktorý chcel okrem iného garantovať aj férovosť volieb?

Navyše pri hlasovaní poštou vás nik nemôže skontrolovať, či je vaša voľba skutočne tajná a nie je niekým ovplyvňovaná. Je to v povahe veci, že to jednoducho nie je za plentou ako vo volebnej miestnosti. Voľby poštou zo zahraničia sú pre uvedené skutočnosti podľa mojej mienky protiústavné!

Plne chápem, že v Ruskej federácii sú voľby listom zakázané, na rozdiel od USA. Bol som štyri roky delegátom OBSE pre pozorovanie volieb. Okrem iných krajín som sa zúčastnil aj na voľbách prezidenta Putina v roku 2018 v Moskve a v roku 2020 na voľbách prezidenta Trumpa/Bidena vo Washingtone D.C. a v Pensylvánii. Takže mám dobrý prehľad, ako demokraticky vo svete prebiehajú voľby. Ak by som mal túto dvojicu spomínaných volieb oznámkovať, tak RF na jednotku a USA na päťku; zdôvodnenie môjho tvrdenia by si vyžadovalo separátny článok.

(Status na FB 25. augusta 2023)

(Celkovo 114 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Jedna odpoveď

  1. Plne súhlasím s autorom. Voľby poštou sú nástrojom k manipulácii výsledkov volieb. Keď sa niekto v zahraničí až na toľko zaujíma o dianie na Slovensku, mal by si nájsť čas a pricestovať do miesta svojho trvalého pobytu a zúčastniť sa regulérne volieb doma.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter