Pavol Fabian: Príďte v utorok podporiť Assangea!

Zajtra a pozajtra bude londýnsky súd rozhodovať o osude novinára Juliana Assangea. Assangeovi hrozí v USA v horšom prípade smrť, v „lepšom“ prípade doživotné väzenie za zverejnenie tisícok tajných vojenských a diplomatických dokumentov svedčiacich o amerických vojnových zločinoch.

K zverejneniu došlo v roku 2010. Hneď po zverejnení vláda Spojených štátov vydala na Assangea zatykač.

Odvtedy pokoj nemal.

Už štrnásty rok!

Po takmer siedmich rokoch strávených na ekvádorskom veľvyslanectve v Londýne, kde mu poskytli azylovú ochranu, ho v roku 2019 po zmene ekvádorskej vlády Briti zatkli a uväznili. V júni 2022 britská vláda odsúhlasila jeho vydanie do USA. Vydaniu sa dodnes súdne bráni. A nasledujúce dva dni rozhodnú o jeho osude.

Assange je vo väzení Belmarsh už takmer päť rokov a zatiaľ nestrávil ani jeden deň vonku, s výnimkou jeho osobného vystúpenia na súde 6. januára 2021.

Na mníchovskej bezpečnostnej konferencii meno Assange nikto nespomenul ani náhodou. Nikto tam nezavolal Assangeovu manželku Stellu, aby burcovala verejnú mienku. Tam burcovala len Julia Navaľnaja a vyzývala medzinárodnú komunitu na boj proti vraj hroznému režimu prezidenta Putina. Pritom rozdiel medzi obomi pánmi je v tom, že Julian Assange ako novinár s platným novinárskym preukazom si robil svoju prácu a odhaľoval svinstvá mocných, Navaľnij za peniaze britskej MI6 vykonával podvratnú činnosť voči vlastnej vlasti.
Neviem, ako a prečo Navaľnij zomrel. Prirodzená smrť je tá najmenej pravdepodobná. Už pred rokmi som hovoril, že tento človek neskončí dobre, rovnako ako to tvrdím o Zelenskom.
Lenže kľúčová otázka je vždy Cui bono? Či už ide o Assangea, Nord stream alebo Kuciaka.
A ak si položíme otázku Cui bono? v súvislosti s Navaľným, tak Rusi to rozhodne nie sú.
Je len smiešne, ako v prípade Navaľného hneď na druhý deň všetci vedia, o čo išlo a Ondrej Dostál v parlamente organizuje minútu ticha kvôli vražde (ak má o tom poznatky, nech sa prihlási orgánom činným v trestnom konaní), ale v prípade Nord streamu to nevieme ani po vyše roku! Hoci agitátori typu O. Dostála mali aj vtedy jasno už vo chvíli, keď sa ešte hladina mora ani nestihla poriadne upokojiť po výrone plynu.

Navaľnému už nepomôže nič.

Julianovi Assangeovi ešte pomôcť môžete! Zajtra, v utorok  20. februára o 18,00 sa pred britskou ambasádou na Panskej ul. 16 bude konať protestné zhromaždenie s názvom Zverejniť pravdu o zločinoch nie je zločin!

Príďte!

Zverejnené na https://pfpf.blog.pravda.sk/ 19. februára 2024

(Celkovo 65 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

One thought on “Pavol Fabian: Príďte v utorok podporiť Assangea!

  • 20. februára 2024 at 10:18
    Permalink

    Dúfam, že tí, čo vykrikujú na námestiach, detičky, starčekovia a nenávistní politici, plný boja za ľudské práva, tam budú, alebo nie? Uvidíme, a podľa toho budeme vedieť, ako to skutočne myslia. Škoda, že nie som v BA.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter