Pavel Šik: … ale je to mnohem horší

Je to potvrzené, Evropa se ohřívá nejrychleji… ale je to mnohem horší

Osobně se do téhle názorové války nepouštím, ale když čtete v jeden den New York Times a tam vám jistá Ceylan Yeğinsu napíše, že Evropa je kontinent, který se ohřívá nejrychleji na světě (2x rychleji) a že si turisti nedají říct a přesto zase do těch nejteplejších míst jako Itálie a Řecko míří, tak se mi koutky tak trochu stačí k úsměvu. Ale to bych přešel…

Pak v ten samý den ale sledujete admirála Rachel Levine, původně muže, který se ale cítí být ženou a který byla v roce 2022 jmenován jednou z žen roku podle časopisu USA Today. Je prvním otevřeně transgenderovým čtyřhvězdičkovým důstojníkem v uniformovaných složkách USA a jako náměstek ministra obrany je první, která zastává funkci, jež vyžaduje potvrzení americkým Senátem. Levine nyní ve videu amerického Ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb řekla v podstatě to, že oteplování je především problém černošského obyvatelstva USA, protože na ně změna klimatu dopadá více než na bílé obyvatele USA.

Znamená to tedy podle Levine, že pro černošské obyvatelstvo třeba v americkém Phoenixu je změna klimatu horší než pro bělošské obyvatelstvo v Phoenixu? To musí být hrozné.

Ale nejstrašnější věc mi dochází až po spojení těch dvou informací. Jelikož se Evropa otepluje 2x rychleji než všechny ostatní kontinenty, jak se musí dařit černošskému obyvatelstvu u nás v Evropě?

Vůbec si to neodvažuji představit a měli bychom jim to říct už v Africe, ať sem radši nechodí, oni to asi neví..

(Status na FB 25. mája 2026)

(Celkovo 159 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter