Monika Beňová: Všetci sa tu už fakt zbláznili?!

Pekný večer zo Štrasburgu, dnes počas obedňajšieho hlasovania sme hlasovali aj o správe o európskej ombudsmanke. Najvypuklejšou témou bolo „úradovanie” predsedníčky Európskej komisie Ursuly vd Leyen a uzatvorenie kontraktu na nákupy vakcín počas pandémie covid-19.

Všetko je utajené, zmluvy, spôsob, ako boli vyjednané ceny, dĺžka trvania kontraktu a najmä súkromná komunikácia predsedníčky EK, ktorá bola „vymazaná”.

Píšem o tejto téme opakovane najmä z dôvodu, že sa dostali „von” nové informácie.

Tak napríklad, že vakcíny boli zazmluvnené až do roku 2027, cena jednej je 19,50 € a na tento rok bolo len od Pfizeru objednaných 450 000 000. Celková hodnota kontraktu je cca 8,8 mld eur. Pritom už minulý rok sa treťou, poťažmo štvrtou dávkou zaočkovalo len minimum občanov EÚ a len také Nemecko „vyhodilo” okolo 40 000 000 vakcín.

A nikto nenesie zodpovednosť, nikto neodpovedá na elementárne otázky, nikto nevidel kontrakt.

Hlavná vec, že na sociálne programy nie sú voľné zdroje.

Je to nehanebné a pokrytecké ako celá súčasná Európska komisia a aj väčšina predsedov politických skupín v EP, ktorí na konferencii predsedov odsúhlasili, že predsedníčka EK sa nemusí zodpovedať vlastne nikomu.

Poverený minister zdravotníctva a poverený predseda vlády SR musia žiadať vysvetlenia v Rade. Chýbajú nám zdroje už prakticky na všetko!

Namiesto sociálnych programov, zastropovania cien energií či pomoci zraniteľným skupinám sa bude hlasovať o financiách na výrobu munície a zbraní.

Všetci sa tu už fakt zbláznili?!

(Status na FB 14. marca 2023)

(Celkovo 226 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter