Monika Beňová: Voľby najmä potrebné

Pekný pondelok prajem. Po J. Krúpovi sa chystá na odchod aj minister J. Naď. Ten je z politiky „znechutený”. Keď je teda znechutený minister, čo už majú povedať ľudia, ktorým ich politika ovplyvňuje život každý deň…

Vynášajú na seba rôzne sms-ky, informácie zo stretnutí, vydierajú sa, hádajú, špekulujú. Len nevládnu. Lebo asi načo, veď len rastú ceny energií, 75 % občanov má zlú finančnú situáciu, nikto nevie, čo bude na jeseň a v zime, atď. Dôležité je „riešiť” osobné animozity.

Snáď by konečne mali priznať, že jediným zmysluplným riešením sú voľby. Nenazývajme ich už predčasné, ale potrebné. Žiadna nová koaličná zmluva ani žiadne preskupovanie koaličných poslancov už nie je adekvátnym riešením.

(Status na FB 8. augusta 2022, titulok Slovo)

(Celkovo 88 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

One thought on “Monika Beňová: Voľby najmä potrebné

 • 14. augusta 2022 at 13:11
  Permalink

  Súhlasím s p. Beňovou, že Slovensko z pohľadu bežných občanov viac ako naliehavo potrebuje inú a lepšiu vládu. Súhlasím aj s tým, že legitímne to možno dosiahnuť iba voľbami.
  Ale buďme realisti. Z pohľadu skutočných vládcov Slovenska pracuje vláda ako hodinky. Príkazy plní na 150%, možno 180% a je pozoruhodne iniciatívna.
  Prečo teda z ich pohľadu meniť vládu? Je ich záujem totožný so záujmom väčšiny bežných občanov? Preto asi nemá zmysel hovoriť o voľbách „predčasných“ či „potrebných“, ale vo formálne lepšom prípade iba PRÍPADNÝCH, s vopred známym výsledkom vypracovaných v nemenovanej počítačovej firme po konzultácii so skutočnými vládcami, ktorý zaručí pokračovanie súčasnej politiky. Čo tak napr. PS 39%, SaS 19, Sme rodina 9, OĽANO 8, Hlas 6, Za ľudí 5,5, ostatné strany spolu 6,5%. Bola by tak opozícia, parlamentná i mimoparlamentá, všetko by vyzeralo krásne, vláda by bola navonok iná, ale v podstate rovnaká.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter