Monika Beňová: Stačí sa povyhrážať…

Ivan Šimko, odchádzajúci poverený minister vnútra. Je ďalšou politickou obeťou hamranovského spôsobu „nezávislej” polície. Prezidentka namiesto toho, aby sa postavila za vlastného ministra, ktorého si vybrala a ktorého poverila riadením rezortu, opäť raz fatálne politicky zlyhala.

Prezident PZ si z tohoto dôležitého orgánu verejnej moci urobil súkromnú spoločnosť na naháňanie politickej opozície, ale aj „nepohodlných” ľudí. Štefan Hamran je nielen arogantný, ale čo je oveľa horšie, je vydierač. Nenecháte ma robiť si, čo chcem, tak sa povyhrážam, že odídem spolu s ľuďmi, ktorých som si dosadil do vysokých funkcií.

A prezidentka, ako vždy v nesprávnej chvíli, ustúpila tlaku gaunera, namiesto toho, aby sa postavila za svojho vlastného ministra a urobila poriadky. Ďalšia premárnená šanca ukázať, že aj ženy v politike majú silu a rozhodnosť a vedia spraviť razantné rozhodnutia a kroky.

Mohlo by nám to byť v princípe jedno, veď Ivana Šimka si vybrala Z. Čaputová a bol ministrom vlády, ktorú nikto nevolil a nikto jej nedal dôveru vládnuť. Mohla by som kývnuť rukou, že tak jej treba.

Ale ide o dve vážne veci.

Tá prvá je, že PZ naozaj nie je a nemôže byť akási horda či armáda ovládaná autoritárskym vodcom nepodliehajúcim nikomu. Tak to nikde nefunguje.

Druhý problém je pre spoločnosť ešte horší. Len zlého premiéra a zlého ministra, či v tomto prípade len zlú prezidentku je možné vydierať odchodom „vedenia” policajného zboru. Minister konal síce trochu „neomalene“, ale vecne správne. Premiér a prezidentka nie.

(Status na FB 19. júla 2023, titulok SLOVO)

(Celkovo 205 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Jedna odpoveď

  1. Na rordiel od p. Beňovej sa obávam , že tu nikto nikomu neustúpil, ale, že súčasná mocenská štruktúra sa „demokraticky“ natoľko upevnila, resp. zabetónovala, že už nepripúšťa akúkoľvek odchýlku od svojej jedinej pravdy alebo ústupok od svojej absolútnej moci. Obávam sa, že použije aj všetky dostupné prostriedky a zabráni akejkoľvek zmene režimu po (prípadných) voľbách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter