Monika Beňová: PS a skromné mlčanie o závažných otázkach EÚ

V dnešnej relácii Na telo opäť nič konkrétne nezaznelo, najmä teda kto s kým áno a kto s kým nie. OĽaNO, mimochodom skutočne s úctou k divákom v tom absolútne nevhodnom oblečení, vlastne potvrdilo, že so stranou I. Matoviča nikto do koalície nepočíta.

Predseda KDH rovnako vie, s kým všetkým nie a „červených čiar” oznámil také množstvo, že vlastne do koaličnej spolupráce sa „nezmestil” nikto. Veľmi konštruktívna vízia ponúkaná stranami na, resp. pod hranicou zvoliteľnosti. Ale v pohode, je nedeľa.

Viac som chcela napísať o včera prezentovanom programe Progresívneho Slovenska. Špeciálne som očakávala, že strana, vedená poslancom EP M. Šimečkom, ponúkne aj tézy o budúcnosti EÚ najmä v kontexte aktuálnych tém a návrhov, ktoré zásadným spôsobom zmenia fungovanie Únie.

Nenašla som však nič. Nič na tému spôsobu hlasovania v oblasti zahraničnej a bezpečnostnej politiky, nič o návrhu migračnej a azylovej politiky. Nič na návrhy nezmyselných a nefungujúcich „Spitzenkandidatov“ či spoločnej kandidátnej listiny pre voľby do EP.

M. Šimečka podporil návrh na obmedzenie predsedníctva Maďarska, a tak som sa chcela dozvedieť, či bude niečo podobné navrhovať aj proti iným krajinám v budúcnosti. Napr. proti Slovensku, ak sa nedostane do vlády s PS.

Ešte dve poznámky k návrhom PS v témach, ktoré sa ma ako rodiča bytostne týkajú.

Legalizácia akejkoľvek drogy je cestou k tomu, čo dnes vidíme napr. v USA, kde je jednou z najčastejších príčin úmrtia mladých ľudí fentanyl. Liberalizácia v oblastí plošného zmäkčovania legislatívy je šialenstvo.

Z pohľadu vzdelávania detí na školách. Ako rodič som presvedčená, že v oblasti „vzťahov a sexuálnej výchovy”, by rodičia mali mať zachované právo, kedy a akým spôsobom chcú, aby boli ich deti s predmetnými témami oboznámené. Rešpektujem právo rodiča rozhodovať v tejto oblasti.

(Status na FB 3. septembra 2023, titulok SLOVO)

(Celkovo 160 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter