Monika Beňová: Prognózy akosi nevyšli…

Sociológom, politológom ani analytikom žiadna z prognóz nevyšla. Postupne sme mohli vidieť, ako sa menia výrazy v tvárach „komentujúcich”. Tí skúsenejší vymenili blažené úsmevy za prekvapené výrazy v tvári, tí menej skúsení sa, takpovediac, zrútili. Nevadí, aj im prajem peknú nedeľu.

Neúspešný prezidentský kandidát celý večer medzi svojich „elitných” podporovateľov ani nevyšiel a zavŕšil to nedôstojným sebaľútostivým prejavom. Nevadí. Vždy niekto vyhrá a niekto prehrá, ako sa vraví: Sláva víťazom, česť porazeným. Nedá mi však nedodať, že keby sa takto celý večer správal víťaz volieb, to by bolo zase kritiky, však…

Tieto voľby žiadne analýzy nepotrebujú. Peter Pellegrini nevyhral preto, lebo sa ľudia báli vojny či preto, že nechcú registrované partnerstvá a neboli ani o Ukrajine. Chápem, že sa to tak budú snažiť „predávať” liberálne médiá a politici – ale hlboko sa mýlia, podobne, ako sa mýlili počas celej kampane a aj počas volebnej noci. Navyše to klamstvo o zakázaných okuliaroch bolo vskutku trápne, podobne ako záverečné vystúpenie jednej z herečiek, ktorá nevedela ani prečítať, čo jej napísali.

Tieto voľby boli koalícia versus opozícia. A koalícia dostala po viac ako pol roku vládnutia opätovnú podporu od ľudí v priamych voľbách. S opäť nadpriemerne vysokou účasťou.

Boli tiež odpoveďou na bezprecedentné zasahovanie médií a mimovládnych organizácií do politiky. Nemusí sa vám to páčiť, dámy a páni, ale to najmä VY ste zmobilizovali ľudí, aby prišli voliť v 2. kole. A aby hlasovali proti vašej demagógii, ktorú tu šírite najmä voči SMER-u SSD. Nakoniec, najlepšie to dokazuje Denník N a jeho komentátori, ktorí Pellegriniho nazvali po víťazných voľbách „popleteným lúzrom”. Snáď teda by si mohli ujasniť dojmy a pojmy. Lúzer je ten, čo prehral. Ja by som I. Korčoka takto nikdy neoznačila, aj keď je to on, kto prehral.

Tak to teda máme za sebou a aby som sa verbálne priblížila liberálnej „rétorike”, vezmime si pukance a sledujme, ako si to teraz Korčok rozdá so Šimečkom. Lebo teda, liberálni analytici a spol. tvrdili, že Korčok „musí využiť potenciál”. Akurát asi zabudli, že na tento potenciál sa mu vyskladali voliči opozičných strán a tie už tak akosi vlastných lídrov majú. Navyše, podobný scenár sme videli už u A. Kisku, no a nedopadlo to tiež, že? Tak ale možno donútia M. Šimečku, aby „uhol”.

Na záver ešte poznámka, je vrcholne neprofesionálne „dorábať sa“ na voličoch. Na akýchkoľvek. Voliči Štefana Harabina sú rovnakí občania ako voliči Igora Matoviča či iných kandidátov. Je neprijateľné, aby tu novinári a tzv. elity ukazovali povýšenecky prstom na voličov. Radšej sa pozrite do zrkadla, ako ste tomu vy dali!

(Status na FB 1. apríla 2024, titulok SLOVO)

(Celkovo 195 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter