Monika Beňová: Obhajujú lustrácie nepohodlných

Včera večer som si pozrela odvolanie predsedu Súdnej rady SR Jána Mazáka. Zrejme väčšina ľudí na Slovensku celkom nevie, čomu sa súdna rada venuje, ale ide o významnú inštitúciu a preto je dôležité, že sa aj tam udiala táto potrebná zmena.

Ján Mazák bol na čelo súdnej rady zvolený po voľbách v roku 2020. Presne zapadal do „konceptu” matovičovsko-lipšicovskej hydry, ktorej úlohou bola kriminalizácia a likvidácia opozície a nepohodlných policajtov, vyšetrovateliek, sudcov a podobne. Proste vytvorili systém justičnej mafie. NAKA rozkopávala dvere, UŠP vytváral tlak na obvinených a kamaráti/ky sudcovia bezodkladne odsúdili. Buď mohol byť obvinený „užitočný” ako donášač, ale len ak sa to týkalo niekoho zo Smer SSD, a to aj keby si všetko vymyslel, alebo ho expresne rýchlo prisluhovači odsúdili. A do balíčka dodali tých správnych obhajcov, ktorí „vybavili” dohody o vine a ne-treste. Justičná mafia sa neštítila ničoho, od hrubého nadávania ženám, cez plánovanie likvidácie nepohodlných až po skutočné usmrtenie obvinených či obžalovaných. To všetko so zatvorenými očami celej politickej „elity”. Tej slovenskej, aj tej európskej až po prezidentku. A média mlčali. Tie slovenské a aj tie európske.

Tragikomédiou po včerajšom odvolaní Jána Mazáka z postu predsedu Súdnej rady SR hlasovaním členov súdnej rady (nie politikmi), keď proti odvolaniu J. Mazáka nebol nikto, sú reakcie expertiek na spravodlivosť z PS a SaS.

Ak teda správne chápem, liberálkam vadí, že predsedu súdnej rady, ktorý nechával lustrovať nepohodlných sudcov a sudkyne, odvolali členovia súdnej rady. Spochybňujú teda súdnu radu, čo je jasný zásah do nezávislosti súdnictva a je to absolútne v rozpore s pravidlami právneho štátu. A zároveň sa postavili za obhajobu lustrácií v súdnictve.

Tak im teda opäť raz „tlieskame”, kam až v ich prázdnote a mentálnom svete naplnenom nenávisťou proti Slovensku dokázali klesnúť. Nielen im, samozrejme, ale aj vybraným médiám, ktoré sa pridali svojimi článkami k obhajobe lustrácii nepohodlných. Blahoželám k výkladu demokratických hodnôt!

My to zvládneme, ale oni/y sa môžu hanbiť.

(Status na FB 17. apríla 2024, titulok SLOVO)

(Celkovo 204 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter