Monika Beňová: Neschopnosť a arogancia súčasnej koalície

Preddovolenkovou „senzáciou” sa stalo včera akési dočasné ultimátum R. Sulíka a jeho strany voči ďalšiemu pôsobeniu I. Matoviča, mimochodom, stále ešte predsedu hnutia s najväčším poslaneckým klubom v NR SR a vo vláde na poste ministra financií.

Po vyše dvoch rokoch spoločného NE(z)vládnutia a hádok a osočovania je opäť na stole demisia ministrov, atď.

Čítala som viaceré „scenáre”, ako to dopadne.

Ono je to vlastne jedno, či SaS z koalície odíde, lebo aj tak ju budú takmer vo všetkom v NR SR podporovať a ak aj nie, zvyšok koalície si už potrebnú „väčšinu” otestoval pri prelomení ostatného veta p. prezidentky.

Ani demisie nie sú v tejto vláde ničím novým, viacerí ministri ich podali v marci 2021. A čo nasledovalo? Nič, opäť sa vrátili.

I. Matovič je predseda OĽaNO. Nemá zmysel napísať o tomto zoskupení v tejto súvislosti nič viac. Bude to presne tak, ako sa rozhodne I. Matovič. Vie to E. Heger, vie to B. Kollár, vie to V. Remišová. Nerozumiem, prečo to nevie R. Sulík, ale je to vlastne jedno.

A tak je to len a LEN o rozhodnutí I. Matoviča. Do termínu riadnych volieb po prázdninách (a vypršaní ultimáta SaS ) ostáva nejaký rok a pol.

I. Matovič sa môže SÁM rozhodnúť, že tento čas využije lepšie ako v úlohe neschopného ministra financií a vráti sa do NR SR. Predá to ako „zodpovedné rozhodnutie” a rok a pol bude bombardovať vlastnú vládu, no najmä návrhy a výsledky ministrov SaS.

I. Matovič sa može rozhodnúť aj tak, že jeho „boj” sa bude rok a pol výlučne koncentrovať na politickú perzekúciu opozície a vymení na poste ministra vnútra R. Mikulca.

No a tá tretia voľba I. Matoviča je, že všetko ostane tak ako doteraz, či už pri tom bude SaS asistovať vo vláde alebo z NR SR.

Verím, že p. prezidentka je aspoň znepokojená a že si po dovolenke pozve premiéra, potom lídrov koalície, potom…, potom možno sama uzná, že predčasné voľby sú jedinou vecnou alternatívou voči neschopnosti a arogancii, ktorú predvádza súčasná koalícia.

(Status na FB 7. júla 2022, titulok Slovo)

(Celkovo 5 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter