Monika Beňová: Najzmysluplnejším riešením by boli nové voľby

Pozerali ste politické relácie dnes? Ja som si pozrela všetky. Zaujímalo ma najmä to, čo má v pláne vládna koalícia alebo aspoň to, čo z nej ostalo po lete.

Dnes budú teda „sedieť“ kvôli obsadzovaniu postov po SaS. B. Kollár avizoval odborníka na energetiku na post ministra hospodárstva. Ťažko tomu rozumieť, že teraz sa chcú baviť o odborníkoch. Po dva a pol roku a minimálne teda po takom dlhom čase, čo sa o energetickej kríze hovorí. Odborne si predsa mohli dať poradiť už pred 6 mesiacmi. Aspoň v tej energetike. O ostatných postoch nepovedal nič, ani o tom, ako si predstavuje, že by to teda malo fungovať celé.

Minister Krajniak povedal, že všetko bude v poriadku a vlastne že všetko už teraz bude. A že doteraz to nebolo kvôli SaS a R. Sulíkovi. Ale bude to, keď to podporí opozícia.

Opozícia, samozrejme, všetky dobré a zmysluplné návrhy v prospech občanov podporí.

Je však logické požadovať od menšinovej vlády minimálne hlasovanie o dôvere. A tiež je logické očakávať vyhlásenie predčasných volieb.

A ak príde s návrhmi na riešenie opozícia, menšinová koalícia by ich mala rovnako podporiť, ak očakáva podporu vlastných návrhov opozíciou.

Lenže, to všetko síce môže, ale aj nemusí nastať.

Sympatické bolo aspoň priznanie Kollára a Krajniaka, že niečo robiť treba. Vraj do piatka ani nevedeli, že sú problémy s riešením energetickej krízy. Lebo doteraz sa premiér Heger tváril, že všetko robia dobre.

Iste, chvíľu sa ešte dá „vyhovárať“ na SaS, keďže už z koalície odišla.

Ale o pár týždňov už aj táto výhovorka, podobne ako všetky doterajšie, bude irelevantná.

Preto by najzmysluplnejším riešením boli nové voľby. A ak si sú koaličné strany isté hegerovským „robíme to dobre“, tak by sa nemali ničoho obávať.

Ešte jedna poznámka k odpovedi P. Pellegriniho, koho bude Hlas podporovať na post predsedu BSK. Milí bývalí kolegovia a kolegyne, chcem vám len jemne pripomenúť, že ak by sme kedykoľvek v našej politickej minulosti uplatňovali podporu „za skúsenosti“ tak ty, Peter, by si nikdy nebol štátnym tajomníkom, ministrom čohokoľvek, predsedom NR SR no a záverom premiérom. A to platí o každom jednom z nás. Takže, ak nechcete podporiť nášho kandidáta, tak aspoň si vymyslite lepšie dôvody. My by sme takýto nezmysel voči vašim kandidátom nikdy nepovedali.

(Status na FB 4. septembra 2022)

(Celkovo 44 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter