Monika Beňová: Konanie EK je absolútne neakceptovateľné

Dovoľte mi pár slov k nedávno uverejnenej informácii o Správe Európskej komisie vo vzťahu k SR. Opakovane som už písala a aj hovorila, že Európska komisia pod vedením Ursuly von der Leynovej je za ostatných 20 rokov absolútne najslabšou a najmenej kompetentnou Komisiou EÚ.

Nejasné uzatvárania zmlúv s farmaceutickou spoločnosťou počas covid-19, podozrenia z korupcie, zle nastavené priority a neprofesionalita pri príprave legislatívnych návrhov, neschopnosť reagovať na aktuálne problémy, zavádzanie „nových” diskriminačných opatrení pre „neposlušných” a totálna neprofesionalita a beznádejné tápanie v zahraničnej politike. To je len stručná charakteristika pôsobenia nielen predsedníčky EK, ale ide to oveľa ďalej.

Pripomeňme si len tak na ukážku vyjadrenia vedúceho Zastúpenia EK na Slovensku V. Šuchu, mimochodom Slováka, o pokazených chromozómoch v DNA Slovákov, ktoré treba napraviť.

Reakcia EK bola rovnako neprofesionálna, ako jej celkové pôsobenie od roku 2020. A tak by vôbec nebolo prekvapením, keby aj ostatnú správu EK formovali práve ľudia ako V. Šucha.

EK nemá kompetenciu žiadať zmeny, ktoré formulovali v publikovanej správe. Už vôbec nie tú, ktorá sa týka GP SR.

V rozpore s princípmi právneho štátu tu nie je pôsobenie GP, ale pôsobenie Špeciálnej prokuratúry, a to najmä v prípadoch, keď Ústavný súd SR rozhodol o jej neprimeraných konaniach.

Nie je ale prekvapením, že práve bývalý kandidát Progresívneho Slovenska zastupuje EK, ktorá kritizuje GP SR, podobne ako bývalá podpredsedníčka Progresívneho Slovenska, súčasná prezidentka SR s jej podaním na ÚS ohľadne tej istej témy.

A je absolútne neakceptovateľné, aby EK spochybňovala takýmto spôsobom rozhodnutie Ústavného súdu SR.

Vyzývam aj povereného predsedu vlády SR, aby sa proti takémuto zasahovaniu do suverenity našich orgánov nahlas a jednoznačne ozval a odmietol ho.

(Status na FB 6. júla 2023, titulok SLOVO)

(Celkovo 126 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Jedna odpoveď

  1. Vrelo súhlasím s M. Beňovou. Len kladiem otázku, či v tomto desivom stave sú EÚ a jej orgány ešte reformovateľné a legitímne. Obávam sa, že ak nasledujúce voľby do jej orgánov budú organizovať ľudia s duševným obzorom prapravnučky amerických otrokárov a jen manžela s predkami v okupačných orgánoch protektorátu a gen. guvermánu alebo pánov Šimečku a Trubana, bude výsledkom ešte horšie protiľudové monštrum.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter