Monika Beňová: Divadlo bude pokračovať

Na Slovensku dnes bolo hlasovanie o vyslovení nedôvery ministrovi financií a expremiérovi I. Matovičovi. Väčšina prítomných poslankýň a poslancov zahlasovala ZA to, že má odstúpiť. Napriek tomu, na jeho odvolanie bolo potrebných 76 hlasov a chýbali tri.

Vyhovárať sa na neúčasť M. Klusa zo SaS je od Tomáša Tarabu – predseda Život NS veľmi smiešne, lebo chýbali presne jeho traja nezaradení poslanci. A je to škoda. Odchodom I. Matoviča z vlády by sa totiž vláda de facto rozpadla. Nie technicky, ale politicky. Poznáme totiž I. Matoviča a vieme, že vláda, v ktorej by nemohol byť ministrom čohokoľvek, by do pár týždňov skončila.

Výhovorky o návrate SaS sú také smiešne, že sa ich ani neoplatí nijako komentovať a rozoberať. Proste, nikam by sa nevrátili. Nie preto, žeby nechceli, ale nikto by ich nevolal. Myslieť si to mohol len ten, kto nesleduje „názory a postoje” predsedu OĽaNO. Klamal, ešte aj vtedy, keď on sám návrat SaS spomenul. Bola to „pomôcka” pre výhovorky.

Samotný fakt, že za zotrvanie I. Matoviča vo vláde bolo len 45 poslancov, tiež o mnohom vypovedá. Napr. o Sme rodina, ktorí si to „napočítali” a boli trochu za a trochu sa zdržali, len aby to vyšlo a mohli v najbližšej predvolebnej kampani podľa potreby rozprávať, že oni chceli dobre, nech už ktokoľvek z nich hlasoval akokoľvek.

Vypovedá to aj o tom, že ani celý klub OĽaNO svojho predsedu vo funkcii nechce vidieť, čo je komické, nakoľko bez neho by sa v NR SR drvivá väčšina z týchto podivínov nikdy neocitla.

Nasledovať bude pravdepodobne návrh na vyslovenie nedôvery celej vláde. T. Taraba to avizoval zrejme z dôvodu, že svojim voličom a sympatizantom nijako nedokáže dnešné svoje hlasovanie vysvetliť a dúfa, že to týmto prekryje.

Lenže, zas okolo toho bude len kopec rečí, debát a trojdňová debata v pléne NR SR a výsledok je veľmi vágny.

SaS totiž tvrdí, že si pád celej vlády nepraje.

A tak divadlo bude pokračovať a ľudia budú z politiky a celkovej situácie stále viac a viac sklamaní a nahnevaní a vláda sa bude zaoberať sama sebou a svojou záchranou, namiesto aby prichádzala s riešeniami dramatickej situácie vo všetkých oblastiach verejného života.

(Status na FB 4. októbra 2022, titulok Slovo)

(Celkovo 90 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter