Miroslav Radačovský: Len jeden z desiatich Európanov verí, že Ukrajina môže poraziť Rusko

Najnovší prieskum, ktorý si objednala Európska rada pre zahraničné vzťahy (ECFR) a ktorý sa uskutočnil len pred niekoľkými dňami v štátoch EÚ, zistil, že len 10 % Európanov verí, že Ukrajina môže poraziť Rusko. Z vyjadrenia Marka Leonarda z Európskej rady, ktorá si prieskum objednala, vyplýva, že politici EÚ by sa mali sústrediť na to, ako možno na Ukrajine dosiahnuť mier, pretože opýtaní Európania považujú určitú formu „kompromisného urovnania“ za najpravdepodobnejšie riešenie vojny.

Stručne povedané, 403 mil. 560 tisíc zo 448,4 mil. obyvateľov EÚ je v súčasnosti toho názoru, že ukončiť vojnu na Ukrajine je možné len mierovým kompromisným riešením. A to ešte minulý rok väčšina Európanov zastávala názor, že Ukrajina musí získať späť celé svoje stratené územia.

Nevyslovujem svoj názor, ale vychádzam zo správy s názvom „Vojny a voľby“ a z vyjadrenia spoluautorov prieskumu z Európskej rady pre zahraničné vzťahy.

Avšak môj osobný názor ako člena delegácie EP pre spoluprácu EP – Rusko je nemenný v podstate od začiatku vojny na Ukrajine. Vždy som tvrdil a tvrdím, že ukončiť tento konflikt, ukončiť vojnu, zabíjanie dvoch veľkých slovanských národov, Ukrajincov a Rusov, je možné len rokovaním – nie sústavným dodávaním zbraní, pretože, ako som sa nedávno obrazne v EP vyjadril, môže sa stať, že tento konflikt sa môže preniesť na celú Európu a zo západnej Európy ostane trávnik. To nikto z nás nechce.

Dnes, podľa nedávneho prieskumu, vykonaného Európskou radou pre zahraničné vzťahy, vyše 400 mil. obyvateľov Európy, obyvateľov EÚ, zdieľa ten istý názor na ukončenie vojny.

Ako je vôbec možné, že niekoľko 100 poslancov EP a členov EK rozhoduje a súhlasí s dodávaním čím ďalej tým viac zbraní na Ukrajinu, a podporuje vojnu miliardami eur, keď milióny Európanov, ich voličov, s ich názorom na ukončenie vojny nesúhlasí?! Tých viac než 400 mil. Európanov nie je beztvará, nemysliaca luza a byrokrati EÚ, vrátane americkej administratívy a, žiaľbohu, aj niektorých slovenských europoslancov s krvavými očami, bažiacimi po vojne a zabíjaní, nie sú Bohom vyvolení jedinci. Žijú vo svojej historickej bubline nenávisti, až kým sa tou slovanskou krvou raz neudusia.

Som v podstate jednoduchý Slovák, narodený v malej dedinke na severovýchode Slovenska, ktorý nikdy vo veľkej politike nebol, ani sa politikou neživil. EÚ a EP sa pre moje mierové názory rozhodla dať ma v predminulom roku ako jediného slovenského europoslanca na Black List (čiernu listinu). Tohto roku ma navrhli zaradiť, tiež ako jediného poslanca zo Slovenska, do rezolúcie EP ako hrozbu pre Európu, pre moje názory na vojnu na Ukrajine a pre môj názor na riešenie tohto konfliktu. Ak teda veríme poslednému prieskumu, a dôvod neveriť mu asi nie je, veď ho predsa vykonala významná európska inštitúcia, tak by mohli na čiernu listinu a do rezolúcie osôb, predstavujúcich hrozbu pre Európu, zaradiť aj 403 560 000 Európanov. V tomto spoločenstve, a predovšetkým so svojimi priateľmi a podporovateľmi z mojej vlasti, by som sa skutočne cítil komfortne. Aspoň by som tam zo Slovákov nebol sám.

A pokiaľ sa týka europoslancov, pp. Bilčíka a Štefanca a ďalších, ktorým sa moje názory nepáčia a na mňa mediálne útočia – na nich sa nehnevám. Veď ich názor je absolútne nepodstatný. Nezdieľajú ho stámilióny Európanov a množstvo Slovákov. A pokiaľ sa týka nemenovaného pána, sťaby hovorcu SNS, ktorý sa verejne v mene SNS od mojich vyjadrení a názorov dištancoval, prajem mu, aby bol v politike a Národnej rade SR veľmi, veľmi dlho, aspoň 4 roky. Jeho voliči si to zaslúžia.

(Status na FB 22. februára 2024)

(Celkovo 108 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter