Katarína Roth Neveďalová: Taký aprílový štvrtok

Teatrálni prokurátori, nezávislé médiá a zbierka na zbrane pre Ukrajinu.

Tiež ste zverejňovali dôvody svojej výpovede v otvorených listoch a robili kvôli vám tlačovky? Nuž, asi nie ste nestranní a nezávislí elitní špeciálni prokurátori. A určite kvôli vám ani nepísali statusíky šéfredaktori tých správnych mienkotvorných médií, ktorí sú vraj nestranní, ale nikdy neopomenú kopnúť si do Fica.

Toto celé je také tragikomické, že by to bolo smiešne – keby to nebolo trápne. Dvaja prokurátori si neuvedomujú, že nie sú nad všetkými a hlavne nie nad zákonom. Uvidíme, kam poputujú, a kde nakoniec zakotvia. A opoziční politici situáciu zneužívajú na vlastné zviditeľnenie a zbieranie bodov. Až na to, že to vlastne nikoho netrápi. Šéfredaktori však prekročili čiaru, keď tvrdia, že to ohrozuje vyšetrenie a potrestanie objednávateľa Kuciakovej vraždy. Lebo vraj takáto neistá situácia vraj traumatizuje celú spoločnosť.

Nuž, spoločnosť traumatizujete vy a všetci politici, ktorí sa neustále na tomto skutku priživujú. Vražda kohokoľvek je smutná a neodpustiteľná vec. Ale už je načase prestať ju zneužívať a nechať príslušné orgány, aby pracovali na jej vyriešení.

A tiež by ste – hlavne – mali byť objektívni a informovať ľudí, ktorí vás čítajú. Všetci nadšene vypisujete, koľko sa vybralo peňazí na zbrane pre Ukrajinu. No akosi sa v tom stráca informácia, že celá zbierka je nezmysel, pretože sa nebude dať využiť na svoj účel. To nehovorím ja, ale generálny tajomník NATO a aj český premiér Fiala. Zavádzanie ľudí, ktorí sa nechali „oblbnúť“ vo viere, že niekomu pomáhajú, nie je pekné.

Apropos, zbierka na zbrane. To naozaj niekto dobrovoľne prispieva na nákup zbraní do vojny? A ešte je na to aj hrdý a vystavuje si to na sociálnych sieťach? Museli sme sa úplne zblázniť, keď veríme, že zbrane ukončia vojnu. Ako si môžeme byť istí, že sa nakoniec neotočia proti nám? Plus hystéria niektorých novinárov, ktorí útočia na politikov, že prečo neprispievajú, je nový strop slovenskej „nezávislej” žurnalistiky.

A v celom tomto pôsobí okrem SaS-ky, ktorá nám vyčíta, že sme málo sociálni, hlavne KDH, ktoré nám vyčíta, že sme málo konzervatívni. Absurdné stanoviská marginalizovaných subjektov.

Dnes bol v NRSR schválený 13. dôchodok. Toľko k sociálnosti. A KDH by som odporúčala posvietiť si na tie brvná vo vlastnom oku a nehľadať smietky u ostatných. Ich europoslanci sú dvaja. A kým pani Lexmann rozpráva, že Brusel nemá siahať na naše peniaze a ani komentovať naše rozhodnutia, tak pán Štefanec s hrdosťou podpisuje protislovenské diskusie a rezolúcie v europarlamente. Volič KDH to bude mať veru ťažké.

(Status na FB 18. apríla 2024)

(Celkovo 177 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter