Katarína Roth Neveďalová: Premiérova mama

Nech mi je odpustené. Ale viete si predstaviť, že by sa Ficova mama rozhodla a začala kritizovať voličov Progresívneho Slovenska a verejne by ich nazvala vyberanými slovami? Alebo Pelleho, či Dzurindov otec. Ani si nechcem predstaviť tú mediálnu smršť. To by sme sa načítali a napočúvali!

Keď to ale urobí otec pána, ktorý sa pasuje do úlohy budúceho premiéra Slovenska, tak zostalo ticho. Lebo tak to je. Niektorí sú si rovnejší.

Nezabudnime však, ako sme podobným spôsobom v 2020 nechali blázna riadiť našu krajinu, lebo „veď aspoň bude sranda”. Bola. Ešte stále sa všetci chytáme za brucho.

Preto sú vyjadrenia Šimečku staršieho na adresu Smeru také znepokojujúce a treba im venovať pozornosť. Lebo čistá, krásna, zelená, ultraliberálna strana je vedená človekom, ktorého tento pán vychoval, ktorého dal študovať na zahraničné školy a potom mu vybavil stáž u kamaráta – Borisa Zalu. Vtedy zastupujúceho Smer v europarlamente, kde SYN zotrval 10 rokov a priúčal sa politike.

Dnes je sám europoslancom a predsedom strany, dokonca prvým slovenským podpredsedom europarlamentu. Ale na tom mu už nezáleží, do práce v Bruseli a Štrasburgu chodí viac náhodou ako pravidelne, o čom sa nezabudne pochváliť aj na sociálnych sieťach. Že musel ráno vstávať a „otočiť Štrasburg“ kvôli jednému hlasovaniu. Ostatné asi nie sú dôležité a nerozhodujú o budúcnosti únie.

Myslím si, že si treba vyjadrenia ľudí všímať. Lebo pán Šimečka starší pôsobí akoby neoficiálny člen a hovorca PS a už sa trasie, ako verí, že čoskoro bude otcom premiéra; a vtedy sa už teda začnú diať veci! Tak sa zamyslime, či mu chceme urobiť až takú radosť a nebojme sa ozvať, ak sa nám niečo nepáči a ak máme iný názor. Hádam nás za to nepopravia.

(Status na FB 28. júla 2023)

(Celkovo 206 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter