Katarína Roth Neveďalová: Opozícia znova útočí na Slovensko v Bruseli

Už zajtra nás v europarlamente čaká diskusia o Slovensku. Opäť o právnom štáte, ale aj o stave médií. Som zvedavá, kedy opozícia pochopí, že treba dávať konštruktívne návrhy a nie iba nenávistne štekať proti vláde. Dnes sa plenárna schôdza bude venovať migrácii a azylovej politike únie, ale napríklad aj ruským voľbám.

O týchto témach, ale aj o situácii s medveďmi na Slovensku sme v pondelok večer diskutovali v novej debate na JOJ24 až šiesti europoslanci. Štandardne sme si vypočuli od našej opozície, aká je škoda, že Pellegrini je nový prezident, čo všetko ne/stihla naša vláda urobiť, ale nepočuli sme žiadne návrhy, ako veci riešiť, ako zlepšiť situáciu na Slovensku a ako zjednotiť rozdelenú spoločnosť, ktorej rozdelenie spôsobili svojou nenávistnou kampaňou oni.

Napríklad medvede treba vraj riešiť prevenciou, lebo PS by asi najradšej rozdávalo píšťalky a veria, že ak nebudeme medvede vábiť do miest a obcí, tak ony zmiznú a ostanú v lese. Tak tomu snáď ani sami neveria. Pre nás sú dôležitejší ľudia a ich bezpečnosť a takto sa k tomu aj postavíme.

Rozdelená spoločnosť je asi realitou, ako nám ukazujú aj posledné dni. Je to veľká škoda a treba urobiť všetko, aby rôzne osobné útoky prestali. Voľby sú prejavom slobodnej vôle a ich výsledok musíme všetci rešpektovať, či sa nám páči alebo nie. A hlavne, už je po nich, kampaň sa skončila, vášne treba upokojiť a fungovať ďalej. Som rada, že tu prestávajú niektorí vyzývať ľudí, aby odišli preč zo Slovenska. Bolo to totiž dosť trápne divadlo, ktorého aktéri sa nakoniec aj trochu spamätali.

Delenie na nás-dobrých a vás-diablov, to už naozaj prekračuje čiaru. Aj útoky voči rôznym osobnostiam, či „influencerom“, ktorí podporili opačného kandidáta (rozumej – nie Korčoka) by už mohli tiež prestať. Dnes popoludní sa s niektorými „svedkami Korčokovými“ stretneme aj na pôde europarlamentu, lebo sem boli pozvaní, aby podporili účasť v eurovoľbách. Tak som zvedavá, či preváži ich politický názor alebo objektivita, za ktorú im europarlament zaplatil aj cestou a výdajmi do Bruselu.

(Status na FB 10. apríla 2024)

(Celkovo 133 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter