Karol Farkašovský: Rozviazané ruky – otvárajú cestu k anarchii

Slovensko začína byť „divokým západom“ strednej Európy. Vyrojili sa nám tu pištoľníci v uniformách i bez nich. Kovboji, ktorí si napriek „údajnej“ demokracii bez okolkov uzurpujú moc a berú právo, zákon i pravdu do svojich rúk. Neváhajú hocikomu vykopnúť či vylomiť dvere. Najskôr pred médiami zatknú údajných podozrivých a o pár hodín ich v tichosti prepustia. Bežný občan má oprávnené pochybnosti, či konajú zákonným spôsobom.

Vedenie polície si vynútilo odvolanie ministra vnútra. Policajný prezident verejne spochybňuje a kritizuje generálneho prokurátora. Označuje jeho kroky za omyly. Policajné zložky zatýkajú vlastných príslušníkov, aj príslušníkov iných bezpečnostných zložiek.

Nedá sa to nazvať inak – ako vojna v polícii.

Tri roky tu počúvame koaličné bláboly, ako bývalá vláda rozviazala ruky polícii. Politická floskula – pre tých jednoduchších, ktorým pre rozhodnutie vo voľbách stačí pofidérne video z Francúzska. Normálny človek totiž vie, že rozviazanie rúk polícii je principiálna hlúposť.

Všetky silové a ozbrojené zložky štátu vrátane polície musia, samozrejme, konať tak, ako káže zákon. Ale. Musia mať nad sebou prísnu a dôslednú kontrolu. Bezpodmienečne. Práve preto, že sú silové. Keď v nich zlyhá nekontrolovaný ľudský faktor „s rozviazanými rukami“, môže to mať fatálne následky. Tak pre jednotlivcov, ako aj celý štát.

Voľnými rukami polície bez akejkoľvek zákonnej kontroly Slovensko otvára dvere anarchii. A rovno v predvolebnej kampani.

Kde sú ústavní činitelia – hlava štátu… prázdninový premiér… a parlament? V letnej agónii, či nebodaj predvolebnej depresii…?

(Status na FB 17. augusta 2023)

(Celkovo 134 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter