Karol Farkašovský: Najlepšia vláda v histórii sa nám akosi „vyparila“

Zaujímavé. Jej zabetónovanú pozíciu rozložila korupčná aféra ministrov za 1,4 milióna eur. No čo už, bankár vždy zostane bankárom. Pozitívny vzťah k peniazom nezmizne ani vo funkcii ministra pôdohospodárstva. Mimochodom, neviete, kde je tých 1,4 milióna? Vráti – nevráti… ľúbi – neľúbi…

Vari peniaze a spolu s nimi aj výčiny nechcených ministrov upadli do zabudnutia? Zopár ex-vládnych postavičiek teda opustilo vysedené kreslá a zaparkovali v parlamente, odkiaľ sa museli porúčať ich náhradníci. Tým urobili poriadny škrt cez rozpočet.

Samozvaných „Demokratov“ po mocenskej slepote zrazu trápi aj mocenská samota. A tak musia chodiť po krčmách a Rimavskej Sobote zbierať podporu.

Ohybný mediálny mainstream ich tiež ponechal v štichu. Reprezentanti a tvorcovia najväčšieho spoločenského chaosu a úpadku v histórii Slovenska stratili dôležitosť. Ofukovanie šikovných ministrov zamatovými otázkami na tlačových konferenciách sa skončilo.

Najlepší z najlepších sa teraz zhrbení prechádzajú po pestrofarebnom politickom korze a ponúkajú sa do krkolomných koalícií. Majú však problém. Nikto im neotvára náruč. A pritom oni by sa tak radi pritúlili.

Túžba je pekná, ale iba vtedy, keď je opätovaná. Zatiaľ sa okrem jednej sotva vzniknutej straničky a zopár parlamentných bezdomovcov nikto neulakomil na ponuku slabého demokratického náručia a chabých politických bicepsov.

Takže „Demokratom“ zostala iba pozícia ohrdnutej milenky na potápajúcom sa Titanicu. Uvedomujúc si vlastný debakel, môžu iba žiarlivo a závistlivo pokukovať na úspešné spájanie národných, sociálnych a kresťanských síl v réžii Slovenskej národnej strany.

Aj v politike totiž stále platí: Činy sú oveľa dôležitejšie ako slová… alebo usmiate selfíčka.

(Status na FB 25. mája 2023)

(Celkovo 137 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter