Karol Farkašovský: „Krúpobitie“ na televíznej obrazovke

No… po ňom aj nedeľný obed prestal chutiť. Pán poslanec Krúpa (Oľano, SaS… nie je vylúčené i rozšírenie tohto repertoáru), urobil HOP a ŠUP. Povedal by som Pročkov kotúľ vpred i vzad. Osvietilo ho. Prežil a ukázal nám skutočné, osobnostné vzkriesenie zo štýlu „chlóra – buanda“…

Hrdina posledných dní vstúpil hlboko do svojho plytkého vnútra. Osprchoval zo seba už údajne neznesiteľnú špinu materskej strany, v ktorej si dva roky pohodlne a spokojne bahnil. Hygienicky aj politicky očistený dokonca – aj deratizovaný (to je jeho výraz z parlamentu), urobil šup do nového poslaneckého klubu.

Vo futbale sa za prestupy platí. Že by aj v politike…?

Slovutný pán poslanec si ale zrejme nevšimol, že pre-stúpil z kaluže do blata. S radosťou opustil potápajúci sa Titanic. No preskočil iba na liberálnu plachetničku, ktorá sa len vajatavo a bezmocne potáca na vlnách. Zúfalo sa snaží vyzerať mocne. Zúfalo sa chce odlíšiť, zachrániť, chce sa zbaviť spoluzodpovednosti za dvojročnú koaličnú frustráciu občanov a devastáciu Slovenska.

Ale dobre tuší, že hnev Poseidona (myslím obrazne slovenskú verejnosť) je veľký a osud Titanicu zrejme čaká aj na bezradnú, servilnú plachetničku s rozkmásanými plachtami, o ktorej aj vietor vie svoje.

V politickom mori príliš dlho plávali spolu s Titanicom. Majú rovnakú zodpovednosť za všetky prešľapy, nezodpovedné výčiny, hospodársku a spoločenskú deštrukciu, diletantské pokusy s národom, šafárenie a mocenskú aroganciu.

No poďme späť k volenému zástupcovi ľudu a jeho „krúpobitiu“ – oceňujem TA3 za nápaditý titulok v diskusnej relácii.

Zmenu jeho politického dresu môžeme nazvať akokoľvek – prelet, premet, prestup, kotrmelec, hlboká reflexia, či depresia, postojová zásadovosť, principiálnosť alebo obyčajná vypočítavosť…

Občan/divák by však čakal, že takýto prekvapivý krok zmení poslancovu rétoriku a zbaví ju dobre známej arogancie a zádrapčivosti. Že zmení „krúpobijnú“ rétoriku na pokornejšiu, slušnejšiu, tolerantnejšiu.

Ale gény nepustia. Komu nie je zhora dané a jednoducho to nemá v osobnostnej výbave, od toho sa pokora očakávať nedá.

Jednoducho bude a zostane hrubozrnný a arogantný – v každom drese.

(Status na FB 31. júla 2022)

(Celkovo 143 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

One thought on “Karol Farkašovský: „Krúpobitie“ na televíznej obrazovke

  • 1. augusta 2022 at 10:29
    Permalink

    Je mi zle z takýchto „politikov“. Za tridsať rokov nášho parlamentarizmu sa hĺbka nechuti k voľbám stále prehlbuje. A takýmto darebákom platíme mesačne toľko čo dohromady nezarobia ani desiati robotníci (pardón, operátori).

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter