Karol Farkašovský: Keď pod šiltovkou chýbajú rozum i srdce

Dnes sa politika čerí už aj na hudobnom festivale Pohoda. Stačí byť minister, dať si šiltovku, alebo natupírovať frizúru a médiám sa podlomia kolená. Majú úžasný príbeh o šiltovke, úžasnom účese, úžasnom prijatí… hudba je to posledné.

Ja som si všimol niečo iné.

Ako bezostyšne, okato sa určitý typ politiky producíruje a zneužíva hudbu. A dlhodobo. Pred rokmi ma prezident A. Kiska v hodinovom rozhovore z Pohody „informoval“, že nám ukradli tento štát. Iba dedukujem, že išlo o nejaké Slovensko. Za 60 minút totiž ani raz nepovedal, ktorý štát má na mysli. Iba floskule o „tomto štáte“ a „tejto krajine“.

V nádeji – ktorú po epoche „citlivého vnímania“ aktuálne rada spomína prezidentka Z. Čaputová – som si teraz vypočul jej rozhovor s moderátorom Hríbom – opäť z festivalu Pohoda. Rovnaký pokus o pseudo-intelektuálnu debatu dokonca na letiskovej veži. To, že prezidentka moderátorovi tykala, je čudné, ale je to ich vec.

Omnoho čudnejšie bolo, že – história sa zopakovala. Rozhovor trval 25 minút a za celý ten čas z úst prezidentky Z. Čaputovej nezaznelo slovíčko Slovensko, Slovenská republika… Ani jeden jediný raz.

Asi je to liberálny hriech, povedať Slovensko namiesto „táto krajina“. No je to absurdné u prezidentky – zhodou okolností štátu, ktorý sa legitímne volá Slovensko, Slovenská republika. Pani prezidentku totiž nezvolili vesmírni mimoni, ale občania Slovenskej republiky. Alebo mi niečo ušlo…?

Neviem si predstaviť žiadneho civilizovaného západného politika z USA, Británie, Francúzska, Nemecka, Holandska…, ktorý by v takom dlhom rozhovore ani raz nepovedal názov vlastného štátu.

Ako človek a slovenský občan prirodzene očakávam od najvyššej ústavnej činiteľky príkladnú hrdosť na Slovensko, na našu vlasť, na náš národ, na našu rodnú zem…

No keď to niekto v sebe nemá a je mu to cudzie, tak je lepšie šupácky sa obliecť, dať si tenisky, prípadne šiltovku na hlavu… a propagovať nádej, lásku, chváliť svojich poradcov. Hlavne, že ste IN.

Napokon veď POHODA = LAHODA… Liberálna móda – veď o nič nejde… stačí pekná frizúra a poprípade šiltovka.

(Status na FB 11. júla 2022)

(Celkovo 27 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter