Juraj Draxler: Zrušia Kočnerovi trest?

Na obzore ďalší veľký problém v známych kauzách? Zrušia Kočnerovi trest?

Ústavný súd ide prejednávať odposluchy rozhovorov medzi Kočnerom a jeho advokátmi, ktoré vznikli počas jeho väzby.

V princípe takto porušiť dôvernosť vzťahu medzi advokátom a klientom je nezákonné. Otázka je, či prípadne Ústavný súd dokonca nezruší daný rozsudok (19 rokov za falšovanie zmeniek).

Pôjde potom o ďalší z dnes už dlhého radu prešľapov, ktorých sa niektorí policajti a prokurátori dopúšťali počas hurá ťaženia „proti mafii“ za ostatné tri roky.

Od šialene prepáleného útoku 50-členného komanda na administratívu budovu, kde na jednom z poschodí sídli aj známa finančná skupina, až po tak spackané obvinenia, že si z toho bývalý minister vnútra Kaliňák celkom pobavene uťahoval (povedal niečo v štýle, že takto procesne postupovať sa možno dá v Burundi, ale nie u nás – a ukázalo sa, že zákon naozaj ovládal lepšie ako druhá strana).

Je to celé tragikomické. Nejaká časť národa by tým odchádzajúcim diletantom nakoniec asi odpustila aj ťažkopádnu reakciu pri zachraňovaní pandémiou postihnutého hospodárstva. Aj to, že zo sľubovaných zázračných reforiem školstva, hospodárstva či zdravotníctva nebolo nič.

Ale nakoniec prakticky nič neostalo ani z veľkohubých rečí, kto všetko pôjde do väzenia.

Okrem toho, že veľa vecí stálo na vode, príslušné zložky to niekedy celé strápnili aj prekračovaním kompetencií či postupmi s otáznou zákonnosťou.

Ak nakoniec (na nejaký čas) kvôli formálnym, ale dôležitým chybám nebodaj budú musieť zrušiť rozsudok ešte aj niekomu, ako je Kočner, bude to už naozaj, ľudovo povedané, obrovský trapas.

(Status na FB 3. augusta 2023)

(Celkovo 156 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter